Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Z książką na walizkach - Na końcu języka!

W dniach 26-27.04.2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie odbyły się dwa spotkania autorskie w ramach   II Wielkopolskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami  Z książką na walizkach pod hasłem  „Na końcu języka”, których organizatorami byli : Wydawnictwo Literatura, Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku. Nasza biblioteka jako współorganizator miała przyjemność gościć autorów literatury dziecięcej p. Małgorzatę Strękowską-Zarembę oraz p. Marcina Pałasza.

Spotkanie z pisarzami poprzedziła wizyta klasy II z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie wraz z wychowawcą p. Magdaleną Majewską. Podczas spotkania czytano książkę p. Strękowskiej-Zaremby „Filipek i szkoła”. Dzieciom bardzo podobały się wesołe fragmenty wybranych rozdziałów.

Pierwszy dzień uczniowie ze Szkół Podstawowych z Osieczy oraz Rzgowa spędzili z p. Małgorzatą Strękowską-Zarembą, pisarką, autorką podręczników, dziennikarką, recenzentką „Nowych Książek”, laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.  Podczas spotkania  p. Małgorzata opowiedziała dzieciom o początkach swojej kariery pisarskiej oraz skąd czerpie pomysły na pisanie nowych książek. Zaprezentowała swoje książki oraz czytała ich zabawne fragmenty. Przygotowała zagadki literackie oraz ćwiczyła z dziećmi wymowę trudnych wyrazów. Podczas spotkania wspomniała również o 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przypadającej właśnie w tym roku. Na zakończenie spotkania odpowiadała na wszystkie zadawane pytania oraz rozdawała autografy. Dzieci miały również możliwość zakupu jej książek.

Kolejny dzień przyniósł nowe atrakcje. Uczniowie z klas IV z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie wraz z wychowawcami uczestniczyli w spotkaniu z p. Marcinem Pałaszem, autorem książek i słuchowisk dla dzieci i młodzieży, laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „ Sposób na Elfa”. Pan Pałasz w swoich książkach pełnych ciepła i humoru stara się przekonać czytelnika, że psy to wspaniałe zwierzęta-przyjaciele ludzi, które wnoszą w nasze życie wiele radości. Zapoznał uczniów z historią swojego psa Elfa, którego przygarnął ze schroniska. Wszystkie przedstawione przygody Elfa jak zaznaczył autor są z życia wzięte. Zaprezentował swoją książkę „ Elf i skarb wuja Leona” a także inne. Na zakończenie spotkania autor rozdawał dzieciom autografy oraz wpisywał dedykacje do książek.

Spotkania z autorami związane były również z trwającym konkursem plastyczno-literackim. Dzieci wykonały  prace nawiązujące do wybranego fragmentu książki danego autora.  Wszystkie ilustracje zaprezentowane były w bibliotece podczas trwających spotkań.

Podczas spotkania z p. Małgorzatą Strękowską-Zarembą wybrane zostały prace następujących osób:

Szymona Łukasiewicza - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzgowie
Dominiki Matuszak - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Osieczy
Jagody Jędrzejaszek - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Osieczy.

Natomiast p. Marcin Pałasz wybrał  prace:

Artura Łeski -  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzgowie
Anety Rybarskiej - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzgowie
Bartosza Bartczaka - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzgowie.

Wszystkie wyróżnione dzieci otrzymały od autorów dyplomy oraz książki z ich autografami. Dwie zwycięskie prace Szymona Łukasiewicza oraz Artura Łeski przeszły do dalszego etapu konkursu powiatowego, którego rozstrzygnięcie oraz wyniki ogłoszono w ubiegłą sobotę  tj. 28.04.2018 r. podczas finału akcji Z książką na walizkach w Koninie.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  04
  grudnia 2023

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE 2022 Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry