Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Nadleśnictwa


Atutem naszej gminy są obszary leśne należące do Nadleśnictwa Grodziec i Nadleśnictwa Konin.
Nadleśnictwo Konin jest jednostką administracyjno – gospodarczą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, położoną w województwie Wielkopolskim w 15 gminach, w tym w gminie Rzgów.
Nadleśnictwo Konin leży w strefie lasów mieszanych. Obszar nadleśnictwa leży w strefie przejściowej między klimatem oceanicznym a kontynentalnym. Różnice temperatur powietrza, zwłaszcza przymrozki w maju mają ujemny wpływ na młode przyrosty drzew. Na przyrost drzew ma również wpływ niewielka roczna ilość opadów wielkości 500 mm.
Nadleśnictwo Grodziec jest położone pomiędzy dwoma dużymi ośrodkami miejskimi – Kalisz i Konin. Obszar Nadleśnictwa jest obszarem nizinnym, położony jest w całości w dorzeczu rzeki Warty. W obszarze terytorialnego zasięgu nadleśnictwa brak jest jezior. Niskie  sumy opadów mają znaczenie dla równowagi drzewostanów i dlatego duży wpływ na ich rozwój mają głębokość i zasobność wód gruntowych.
Lasy na terenie gminy Rzgów zajmują 2.085ha, co stanowi prawie 20% powierzchni. Największy kompleks leśny znajduje się we wschodniej i środkowej części gminy. Przeważnie są to lasy sosnowe, mniejsze skupiska leśne
to przede wszystkim niewielkie enklawy w otoczeniu gruntów ornych. W lasach na terenie gminy Rzgów jest wiele urokliwych zakątków. Ponadto jesienią lasy pełne są grzybów. Grzybobranie, niezależnie od wieku i płci może być dla wszystkich okazją do czynnego wypoczynku i towarzyskiej rozrywki. Najwięcej grzybów można znaleźć w lesie przy stadionie sportowym w Rzgowie.

KONTAKT:

Nadleśnictwo Konin
ul. Gajowa 2, 62-510 Konin
tel.: 63 242 47 39
faks: 63 245 48 18
konin@poznan.lasy.gov.pl
 

Nadleśnictwo Grodziec
ul. Leśna 50, 62-580 Grodziec
tel.: 63 248 50 27
faks: 63 248 50 27 wew. 115
grodziec@poznan.lasy.gov.pl


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  14
  kwietnia 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry