Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Spółdzielnia Socjalna Komunalka Rzgów

W 2016 roku w Urzędzie Gminy Rzgów zrodził się pomysł utworzenia spółdzielni socjalnej, natomiast w dniu 19 września 2016 r. spółdzielnia została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Spółdzielnia Socjalna Komunalka Rzgów przystąpiła do projektu o udzielenie bezzwrotnego wsparcia finansowego na utworzenie nowych miejsc pracy w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Pozyskała 120.000,00 zł wsparcia finansowego oraz 52.500,00 zł wsparcia pomostowego. Zdobyte fundusze pozwoliły na zakup w grudniu 2016 r. dwóch pierwszych śmieciarek. Na początku 2017 r. dzięki unijnej dotacji zakupiony został bus RENAULT TRAFIC. Spółdzielnia jest jedną z pierwszych, których zadanie wywozu odpadów komunalnych zlecone zostało przez zastosowanie in-house. Posiada certyfikat posługiwania się promocyjnym znakiem jakości Zakup Prospołeczny w Wielkopolsce oraz certyfikat Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej.

Spółdzielnia w chwili obecnej zatrudnia 11 osób. Jest w posiadaniu 3 śmieciarek, samochodu ciężarowego, koparko-ładowarki, dwóch busów i zagęszczarki. Z każdym rokiem coraz bardziej się rozwija i świadczy szereg usług zaczynając od odbiór od mieszkańców odpadów komunalnych po świadczenie usług dla klientów indywidualnych, utrzymanie trenów zielonych, naprawa dróg gminnych, usługi porządkowe (koparko-ładowarką, zagęszczarką ) i usługi kurierskie.

Siedziba Spółdzielni mieści się w Rzgowie Drugim 5B, 62-586 Rzgów, e-mail:biuro@komunalkarzgow.pl tel: 882-621-404


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  06
  grudnia 2023

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE 2022 Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry