Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

XXV Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Szkołę Podstawową  im. Henryka Sienkiewicza w Rzgowie na XXV Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich w Puławach reprezentowali: Kacper Matuszak, Maciej Mikołajczyk i opiekun- Urszula Błaszczyk. Zlot odbył się w dniach 26-28 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Puławach.
Pierwszy dzień Zlotu obejmował: przemarsz wszystkich delegacji szkół główną ulicą Puław na spotkanie z władzami miasta, występy artystyczne nawiązujące do wspólnego patrona- Henryka Sienkiewicza, spotkanie z reżyserem Trylogii Jerzym Hoffmanem, aktorką Magdaleną Zawadzką i wnuczką pisarza Anną Dziewanowską, wspólne zabawy i dyskotekę.
Drugi dzień: zwiedzanie Kazimierza Dolnego oraz pobyt w Woli Okrzejskiej. Wola Okrzejska powitała Nas różnorodnymi atrakcjami, takimi jak: wejście na Kopiec Noblisty, zwiedzanie Muzeum H. Sienkiewicza, spotkanie z wnukiem pisarza-  Julianem Sienkiewiczem, jego żoną, córką i wnuczką (trzy pokolenia H. Sienkiewicza). Część artystyczna nawiązywała do „Pana Wołodyjowskiego”. Zaprezentowano scenę, która obejmowała szermierkę i strzelanie z broni palnej. Uczestnicy wybijali monety, tworzyli wspólną laurkę, strzelali z łuku i broni. Wspólne śpiewy i zabawy przy ognisku  zintegrowały Zlotowiczów.
Dzień trzeci: zwiedzanie ogrodów pałacowych Czartoryskich i Mariny w Puławach.
Gospodarzom Zlotu serdecznie dziękujemy za wspaniałe przeżycia, serdeczną opiekę i mistrzowską organizację.

Gratulujemy!

Urszula Błaszczyk


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  02
  luty 2023

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry