Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

XII Edycja Dni Gminy Rzgów

XII Edycja Dni Gminy Rzgów trwała w tym roku trzy dni i była połączona z VI Biegiem Służb Mundurowych oraz Dożynkami Gminno-Parafialnymi.
Obchody rozpoczęły się 24 sierpnia koncertem w Sali OSP w Rzgowie Katarzyny Zawady, zdobywczyni pierwszego miejsca na II festiwalu piosenki im. Anny German w Moskwie. Koncert zgromadził liczną publiczność.
W sobotę imprezę rozpoczął przemarsz uczestników VI Biegu Służb Mundurowych na czele z Orkiestrą Dętą OSP ze Rzgowa. Do biegu zgłosiło się 211 uczestników. Start i metę przewidziano przy remizie OSP w Rzgowie, a całą 10 km trasę zabezpieczali strażacy i policjanci, którzy dbali o bezpieczeństwo biegaczy.
Najlepszym okazał się Dariusz Szrama z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach. Pierwszą kobietą, która pojawiła się na mecie była Izabela Wierzchowska ze Służby Więziennej w Kaliszu.

Oficjalnie XII Edycję Dni Gminy Rzgów otworzyli na scenie Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koninie Roman Pankowski.
Atrakcji nie brakowało, na scenie wystąpiły dzieci, począwszy od przedszkolaków aż po szkoły podstawowe z terenu Gminy Rzgów.  Zagrała też Orkiestra Dęta OSP Rzgów i wystąpił Chór Dominium ze Sławska. Licznie zebraną publiczność rozśmieszał kabaret „Dno”, później na scenie pojawił się zespół Dennis ze swoimi największymi hitami „Marzenie” i „Po prostu Ty”.
Gwiazdą XII Edycji Dni Gminy Rzgów był zespół Mejk, współtworzony przez jedno z najsympatyczniejszych małżeństw w świecie muzyki disco polo & dance.

Uczestnicy festynu mogli podziwiać prezentacje przygotowane przez służby mundurowe: Policję, Wojsko, Straż Pożarną czy Służbę Więzienną.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się wozy bojowe Amerykańskiej Armii.
Na szkolnym placu, naprzeciw sceny stanęły stoiska przygotowane przez poszczególne sołectwa i koła gospodyń wiejskich z: Zastruża, Barłóg, Sławska, Zarzewa, Grabienic, Świątnik, Rzgowa, Goździkowa, Bobrowa i Modły. Na kulinarnych stoiskach nie brakowało chleba ze smalcem, pieczonej szynki, pasztetów, ciast domowej roboty czy też nalewek.
Wszyscy Mieszkańcy mieli możliwość zasmakowania swojskiego jadła oraz darmowego żurku z kuchni polowej.
Dla najmłodszych przygotowano park rozrywki: dmuchańce, kącik dla malucha, plecenie warkoczyków oraz wiązanie balonów. Nowością były loty śmigłowcem, z okien helikoptera najodważniejsi podziwiali urokliwe tereny naszej gminy. Uroczystości zakończyła zabawa taneczna z dj.

W niedzielę, 25 sierpnia odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne.


 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  22
  luty 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE 2022 Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry