Wystawa Fotografii

Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie zaprasza na wystawę amatorskich fotografii autorstwa Pani Marianny Matuszewskiej pt. „Niebo z moich stron”. Jej przedmiot stanowi seria 30 zdjęć uporządkowanych chronologicznie zgodnie z kolejnością ich powstania. Są to migawki (kadry, ujęcia)  wykonane dla własnej przyjemności, czy też dla utrwalenia ulotnych obrazów w pamięci i jako takie stanowią istotny dla autorki ułamek rzeczywistości. Jak sama pisze w liście skierowanym do odbiorców wystawy: „pandemia koronawirusa, która ogarnęła cały świat i (…) skomplikowana sytuacja życiowa spowodowały, że nie mogła podziwiać pięknych krajobrazów z innego miejsca niż Rzgów. Polubiła więc zachody słońca oglądane z własnego podwórza.” Wydały się Jej na tyle piękne, że zaczęła je fotografować telefonem komórkowym. Autorka zdaje sobie sprawę z ich  niedoskonałości. Są to jednak „wypatrzone” fragmenty większej całości i stanowią swobodny zapis ulotnych wrażeń widzianych Jej oczami, dlatego są dla Niej ważne.

Mamy nadzieję, że projekt ten będzie inspiracją dla widzów i zachęci ich do uzewnętrzniania swoich pasji
i zainteresowań, które chętnie udokumentujemy i wyeksponujemy w naszej książnicy.

Wystawę będzie można oglądać do końca października b.r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej
w Rzgowie na którą jeszcze raz serdecznie zapraszamy.