Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Wizyta Sekretarza Stanu Ministerstwia Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszarda Bartosika

W dniu 22 grudnia br. w Urzędzie Gminy w Rzgowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszarda Bartosika oraz Wójta Gminy Rzgów Grzegorza Matuszaka. W spotkaniu uczestniczyli Radni Gminy Rzgów na czele z Przewodniczącym Romanem Jakubowiczem oraz pracownicy urzędu gminy.

Podczas konferencji podsumowano zadania realizowane na terenie Gminy Rzgów w ramach Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie w ramach programu Gmina Rzgów pozyskała ponad 18 mln złotych. Na budynkach szkolnych zostały zamontowane instalacje fotowoltaiczne, wybudowano ponad 5 km odcinków dróg w miejscowościach Branno, Sławsk, Kowalewek, Rzgów, Dąbrowica, Wojciechowo i Bożatki. Na lata 2023-2024 planowana jest budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w miejscowości Kowalewek, termomodernizacja budynku ośrodka zdrowia w Rzgowie oraz adaptacja pomieszczeń na kuchnię szkolną w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie przy Placu Stuczyńskich.

Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik nawiązał do zadań będących w kompetencji Ministerstwa tj.: kwestia emerytur dla rolników, sprawy związane z wspólną polityką rolną, a także środki dla KGW i OSP.

Na zakończenie zwizytowano jeden z odcinków dróg wybudowanych w ramach Programu Polski Ład w Rzgowie przy ulicy Reymonta.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  19
  kwietnia 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry