Wielkopolska Odnowa Wsi

Miło nam poinformować, że zrealizowane zostały dwa projekty w ramach VII edycji Konkursu
„Pięknieje wielkopolska wieś”.
W wyniku realizacji zadania pn. „Zagospodarowanie przestrzeni rekreacyjno - sportowej
w Świątnikach” doposażono plac zabaw w duże urządzenie zabawowe, namalowany został mural ścienny, zakupiono bramki i piłki do piłki nożnej oraz stół i rakiety do tenisa stołowego. W zakresie wkładu własnego mieszkańcy przygotowali teren na boisko, nawieziono piasek, wypoziomowano teren oraz zasiano zakupioną trawę. Dofinansowanie z budżetu Województwa Wielkopolskiego to 15 847, 00 zł.
W wyniku realizacji drugiego projektu pn. „Nasza oaza” powstała strefa sportowo – rekreacyjna przy stawach w Rzgowie. Mieszkańcy uporządkowali teren, wycieli krzewy i gałęzie, zdemontowali zniszczony plac zabaw, nawieziono piasek i przygotowano teren. Zakupiono urządzenia na plac zabaw w postaci zestawu zabawowego i huśtawki podwójnej. Zakupiono również urządzenia na siłownię zewnętrzną tj.: orbitek, wiosło, rowerek, twister + wahadło, wyciskanie siedząc.
Dofinansowanie z budżetu Województwa Wielkopolskiego to 18 461, 00 zł.

luty 2023