Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Warsztaty profilaktyczne dla dzieci

W kwietniu i maju 2024 r. we wszystkich szkołach gminy Rzgów odbyły się warsztaty profilaktyczne dla dzieci z klas 0-III.

Najstarsze przedszkolaki wzięły udział w cyklu spotkań programu rekomendowanego przez Ministerstwo Zdrowia i Edukacji oraz Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom dla dzieci „Poruszające Bajki o Emocjach”. Wykwalifikowani trenerzy w ciekawy sposób wprowadzili dzieci w trudny świat emocji.  Każde dziecko podczas warsztatów wcielało się w rolę bohatera i bohaterki opowieści. Przemierzyły niezwykłe krainy, aby w przyszłości stać się świadomymi dorosłymi potrafiącymi zadbać o swoje emocje i potrzeby. Podczas zajęć naszym przedszkolakom towarzyszyły pacynki, z którymi dzieci witały się jak z dobrymi przyjaciółmi. Wsparciem w auto ekspresji były instrumenty (bębny, kalimby, gongi, kubki burzowe i inne), na których dzieci grały w sposób intuicyjny.

W klasach I-III warsztaty dotyczyły technik relaksacyjnych i uważności (mindfullness). Działanie pochodzi z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego. Uważność pomaga lepiej radzić sobie z obniżonym nastrojem, stresem, stanami depresyjnymi, czy wyczerpaniem psychicznym lub fizycznym. Zwiększa poczucie radości i satysfakcji z życia. Rozwijając uważność, zaczynamy świadomie odpowiadać na trudne sytuacje, zamiast automatycznie na nie reagować. Stajemy się bardziej gotowi, aby spokojnie stawić czoła wyzwaniom oraz podejmować mądre i kreatywne decyzje.

Mamy nadzieje, że dzieci wykorzystają poznane techniki nie tylko na potrzeby szkolne, ale i w życiu codziennym.

Warsztaty sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzgowie. 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  12
  lipca 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry