Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Warsztaty kulinarne w Gminie Rzgów.

Warsztaty kulinarne w Gminie Rzgów

5 lipca 2022 r. w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym w Sławsku odbyły się warsztaty kulinarne dla beneficjentów pomocy żywnościowej z terenu  Gminy Rzgów.

Bank Żywności w Koninie w ramach działań towarzyszących realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa  - Podprogram 2021 prowadzi szereg działań edukacyjnych w zakresie walki z marnowaniem żywności. Warsztaty te mają  na celu wzmacnianie samodzielności i kompetencji odbiorców pomocy żywnościowej w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. Przekazują niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu przygotowania posiłków, dietetyki oraz zdrowego odżywiania się, jak również sprawnego zarządzania budżetem i zapobiegania marnowaniu żywności.

Warsztaty kulinarne w  Gminie  Rzgów prowadził pracownik Banku Żywności w Koninie. Wspólnie z uczestnikami prowadząca przygotowała posiłki, które były przede wszystkim proste, pożywne i zdrowe.

Tegoroczne warsztaty obejmowały dwa tematy:

1) Kulinarnie Mocni - zastosowanie ziół i przypraw oraz owoców i warzyw w codziennej kuchni – „Gotuję ze smakiem i nie marnuję żywności - Ciasta i ciasteczka drożdżowe”

2) Kulinarnie Mocni - zastosowanie ziół i przypraw oraz owoców i warzyw w codziennej kuchni – „Gotuję ze smakiem i nie marnuję żywności - Zupy, naleśniki i sałatki”.

Każdy warsztat wzbogaca o nowe umiejętności i wrażenia smakowe, ponadto pozwala na wymianę doświadczeń i wspólne spędzenie czasu. Po zakończeniu uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe w formie przepisów.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  19
  kwietnia 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry