Turnusy rehabilitacyjne realizowane przez KRUS

Informujemy, że istnieje możliwość skorzystania przez rolników i domowników (podlegających ubezpieczeniu społecznemu rolników) oraz osób pobierających okresowe świadczenie rentowe (bez orzeczonej niezdolności do samodzielnej egzystencji) z leczenia rehabilitacyjnego organizowanego w Centrach Rehabilitacji Rolników KRUS.

Rehabilitacja obejmuje schorzenia narządu ruchu oraz schorzenia kardiologiczne.

Rehabilitacja realizowana jest w Centrach  Rehabilitacji Rolników Kasy w: Kołobrzegu, Świnoujściu, Horyńcu-Zdroju, Iwoniczu-Zdroju, Szklarskiej Porębie, Jedlcu.

Turnusy rehabilitacyjne trwają 21 dni, a koszt pobytu pacjenta pokrywa Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Aby ubiegać się o rehabilitację w ośrodkach Kasy należy złożyć wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą wypełniony przez lekarza POZ (druk do pobrania na stronie www.krus.gov.pl).

Odpowiedzi na pytania związane z rehabilitacją uzyskają Państwo w Samodzielnym Referacie Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego PT KRUS w Koninie lub pod numerami telefonów:

63 240 14 12  i 63 240 14 18