Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Sukces ucznia Szkoły Podstawowej w Rzgowie w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR 2016

„Bóbr” jest międzynarodowym konkursem z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej, zainicjowanym w roku 2004 na Litwie. Konkurs Bóbr jest przeprowadzany raz w roku, drogą internetową, jednocześnie w większości uczestniczących w nim krajach. W Polsce organizatorami konkursu są Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz firma Learnetic z Gdańska. Konkurs ma charakter jednorazowego testu wykonywanego samodzielnie przez uczestnika konkursu z pomocą komputera na oprogramowaniu konkursowym. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia komutacyjnego i algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów wszystkich etapów edukacyjnych.

W tym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rzgowie po raz drugi stanęli do konkursu. Siedmioosobowa reprezentacja w składzie: Patryk Wielgosik i Szymon Fabiszak z kl. V oraz Filip Fabisiak, Kacper Matuszak, Kamil Grześkiewicz, Paweł Koziarski i Maciej Mikołajczyk z klasy VI dnia 9 listopada 2016 r. przystąpiła do rozwiązywania konkursowego testu online. W zawodach wzięło udział ponad 15 tyś. Uczniów z całej Polski.

Miło nam poinformować, że laureatem III miejsca został Maciej Mikołajczyk, który uzyskał bardzo dobry wynik 100 punktów. W piątek 10 marca 2016 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu. W uroczystości wziął udział Maciek wraz ze swoim tatą Panem Stanisławem Mikołajczykiem i opiekunem Panem Robertem Bandychem. W trakcie imprezy była okazja do zwiedzenia muzeum informatyki i zabawę z robotami.

Gratulujemy naszemu uczniowi sukcesu w konkursie.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  21
  marca 2023

  Dziś są imieniny:

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry