Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Sukces Sławska na Dożynkach Powiatowych

Tegoroczne święto plonów w powiecie konińskim odbyło się w Kazimierzu Biskupim. Gminę Rzgów reprezentowała delegacja ze Sławska z okazałym wieńcem przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Na dożynki do Kazimierza Biskupiego został zorganizowany wyjazd autokarem, udział wzięło 40 osób, wieniec przewieziony był samochodem OSP Sławsk.

W skład delegacji dożynkowej wchodzili przedstawiciele KGW, OSP, Pracowni Sławsk, Rady Sołeckiej oraz mieszkańcy Sławska i innych miejscowości z terenu gminy. Urząd Gminy reprezentowały Panie Sekretarz- Alicja Zimna i pracownik urzędu Emilia Goza. Msza św. dziękczynna za zebrane plony odprawiona została w kościele pw. św. Marcina z Tours. Po jej zakończeniu barwny korowód pomimo deszczu przemaszerował na stadion miejski, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości dożynkowej. Tak jak rolnik pracuje raz w słońcu a raz w deszczu tak i tegoroczne dożynki były skąpane w strugach wody. Piękne wieńce dożynkowe trzeba było chronić pod parasolem albo pod folią. Komisja konkursowa zdążyła ocenić i wyłonić te najpiękniejsze spośród 17 zgłoszonych wieńcy dożynkowych do konkursu na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2016”.

I miejsce zajęło sołectwo Stara Ruda (gm. Wierzbinek), II miejsce KGW Półwiosek Stary (gm. Ślesin) a III miejsce KGW Sławsk gm. Rzgów. Zajęcie trzeciego miejsca w tak zaszczytnym konkursie to wielki honor. Po ubiegłorocznych sukcesach dożynkowych panie z KGW nie spoczęły na laurach, nadal pracują na sukcesy własne, sołectwa i gminy.

Dziękujemy za trud wyplatania wieńca.

Dziękujemy delegacji dożynkowej oraz wszystkim uczestnikom wyjazdu na dożynki powiatowe do Kazimierza Biskupiego.

Teresa Kwiatkowska


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  12
  czerwca 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry