Sukces Sławska na Dożynkach Powiatowych

Tegoroczne święto plonów w powiecie konińskim odbyło się w Kazimierzu Biskupim. Gminę Rzgów reprezentowała delegacja ze Sławska z okazałym wieńcem przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Na dożynki do Kazimierza Biskupiego został zorganizowany wyjazd autokarem, udział wzięło 40 osób, wieniec przewieziony był samochodem OSP Sławsk.

W skład delegacji dożynkowej wchodzili przedstawiciele KGW, OSP, Pracowni Sławsk, Rady Sołeckiej oraz mieszkańcy Sławska i innych miejscowości z terenu gminy. Urząd Gminy reprezentowały Panie Sekretarz- Alicja Zimna i pracownik urzędu Emilia Goza. Msza św. dziękczynna za zebrane plony odprawiona została w kościele pw. św. Marcina z Tours. Po jej zakończeniu barwny korowód pomimo deszczu przemaszerował na stadion miejski, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości dożynkowej. Tak jak rolnik pracuje raz w słońcu a raz w deszczu tak i tegoroczne dożynki były skąpane w strugach wody. Piękne wieńce dożynkowe trzeba było chronić pod parasolem albo pod folią. Komisja konkursowa zdążyła ocenić i wyłonić te najpiękniejsze spośród 17 zgłoszonych wieńcy dożynkowych do konkursu na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2016”.

I miejsce zajęło sołectwo Stara Ruda (gm. Wierzbinek), II miejsce KGW Półwiosek Stary (gm. Ślesin) a III miejsce KGW Sławsk gm. Rzgów. Zajęcie trzeciego miejsca w tak zaszczytnym konkursie to wielki honor. Po ubiegłorocznych sukcesach dożynkowych panie z KGW nie spoczęły na laurach, nadal pracują na sukcesy własne, sołectwa i gminy.

Dziękujemy za trud wyplatania wieńca.

Dziękujemy delegacji dożynkowej oraz wszystkim uczestnikom wyjazdu na dożynki powiatowe do Kazimierza Biskupiego.

Teresa Kwiatkowska