Sukces reprezentacji gminy Rzgów w siatkówce kobiet na XVIII Letniej Spartakiadzie Gmin Powiatu Konińskiego

Dnia 21 maja br. reprezentacja gminy Rzgów w piłce siatkowej kobiet wzięła udział w XVIII Letniej Spartakiadzie Gmin Powiatu Konińskiego rozgrywanej w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Koninie. W zmaganiach rywalizowali sportowcy z 5 gmin Powiatu Konińskiego: Golina, Rychwał, Rzgów, Kazimierz Biskupi, Stare Miasto. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Nasze zawodniczki wygrały wszystkie mecze stosunkiem setów 2-0. Tym samym reprezentacja gminy Rzgów w siatkówce kobiet zajęła I miejsce w turnieju!

W siatkarskiej reprezentacji Gminy Rzgów kobiet zagrały: Julina Nalewska, Andżelika Antczak, Aleksandra Miśkiewicz oraz nauczyciel WF Justyna Frasz–Ignaczak (zawodniczka, trener)

Ostateczna klasyfikacja turnieju kobiet:

1. Rzgów
2. Rychwał
3. Kazimierz Biskupi
4. Golina
5. Stare Miasto

Gratulujemy sukcesu naszym siatkarkom!

Dzięki zwycięstwu nasze siatkarki będą reprezentować gminę Rzgów i Powiat Koniński  w etapie rejonowym Letniej Spartakiady Gmin, który odbędzie się 4 czerwca w Turku!

Autor: Michał Rek

luty 2023