Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Spotkanie z księdzem w Szkole Podstawowej w Sławsku

23 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Sławsku gościliśmy ks. dr. Jacka Kędzierskiego – dyrektora Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku.
Ks. Jacek Kędzierski urodził się w 1965 r. w Sieradzu. W 1990 r. przyjął święcenia kapłańskie po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Pierwszą parafią młodego księdza były Osięciny, skąd ks. biskup skierował go na studia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Studia ks. Kędzierski kontynuował w Rzymie, gdzie w 1998 r. obronił doktorat z teologii na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza. W latach 1998-2001 był wikariuszem w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku. Od 2000 r. jego losy są związane z reaktywowaną szkołą Długosza.
W pierwszej części wystąpienia nasz gość opowiedział o historii tej wyjątkowej szkoły. Wspominał, że kiedy 22 listopada 2000 r. został mianowany dyrektorem koedukacyjnego Publicznego Gimnazjum im. ks. Jana Długosza, najpierw przystąpił do remontu budynku szkoły oraz rozbudowy jego bazy dydaktycznej. W kolejnym roku powołano do życia liceum i w ten sposób powstał Zespół Szkół Katolickich, w skład którego dziś wchodzi również szkoła podstawowa oraz internat. Obecne szkoły katolickie nawiązują do tradycji przedwojennego „Długosza”, starając utrzymać wysoki poziom nauczania oraz wychowywać młodzież w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych. Ks. Kędzierski za zasługi m.in. w sferze oświaty został wyróżniony przez biskupa Wiesława Meringa prałaturą scholastyka włocławskiej Kapituły Bazyliki Katedralnej.
Tematem drugiej części spotkania była apologetyka, która jest gałęzią teologii prowadzącą racjonalną obronę wiary chrześcijańskiej. Ks. dr Jacek Kędzierski wyjaśnił naszym uczniom, jak trudno wobec zarzutów bronić wiary, której podstaw się nie zna lub dobrze nie rozumie. Przekonywał, że kto te fundamentalne prawdy raz zgłębi, ten zyska na zawsze trwałą i opartą na rozumie podstawę dla swego wyznania.
Miejmy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje wzrostem wiary w życiu naszych uczniów.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  22
  luty 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE 2022 Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry