Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Serce na nakrętki

Minął już rok odkąd serce na nakrętki stanęło przed Urzędem Gminy Rzgów. Przez ten czas serce zostało opróżnione 11 razy, a nakrętki trafiły do trójki dzieci:

- 4 - letniej Lenki, która choruje na SMA1 rdzeniowy zanik mięśni. Dziewczynka jest pod ciągłą opieką specjalistów: rehabilitantów, logopedów itd.

- 3 - letniego Marcela, który urodził się z wodogłowiem i mózgowym porażeniem dziecięcym. W swoim krótkim życiu kilka razy leżał na OIOMie, jego stan był krytyczny. Siłacz Marcel, jak nazywają go najbliżsi, dzielnie walczy o życie i zdrowie.

- 11- letniego Kamila z dziecięcym porażeniem mózgowym. Chłopiec jest pod ciągłą opieką specjalistów: rehabilitantów, logopedów itd. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje wielu specjalistycznych sprzętów.

Do pojemnika w kształcie serca można wrzucać wszelkie nakrętki z plastiku, z pojemników po mleku, napojach, kawie, jogurtach, kosmetykach czy butelkach z chemią gospodarczą. Nie ma znaczenia ich kształt czy kolor. Jeśli zakrętki mają elementy dodatkowe np. uszczelki, folię, papier, należy je  usunąć.

Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom Gminy Rzgów, którzy postanowili zasilać nakrętkami właśnie to wielkie czerwone serce.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  19
  kwietnia 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry