Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

RAJD ROWEROWY

Ponad 100 osób brało udział w Rajdzie Rowerowym, który odbył się w dniu 27 czerwca br. organizowanym przez Urząd Gminy w Rzgowie. Na samym początku wszystkich cyklistów przywitał Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak. 12 kilometrowa trasa rajdu przebiegała przez miejscowości Rzgów – Dąbrowica – Barłogi – Babia – Zastruże i  związana była z nowymi przedsięwzięciami na terenie gminy. Pierwszy postój nastąpił w miejscowości Dąbrowica, gdzie cykliści zobaczyli postęp prac związanych z przygotowaniem terenu do poszukiwania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Następnie w miejscowości Barłogi wszyscy mogli zobaczyć nowo wybudowaną przepompownię - inwestycję, która ma na celu wzmocnić ochronę przeciwpowodziową na tym terenie,  odprowadzi nadmiar wód z terenu polderu Barłogi w kierunku odwadniającego kanału, a następnie do rzeki Warty. Kolejny przystanek nastąpił w remizie OSP Barłogi, która została zmodernizowana. Uczestnicy rajdu zostali poczęstowani słodkimi smakołykami.  Czwarty ostatni etap rajdu - meta miała miejsce w miejscowości Zastruże, gdzie na wszystkich czekał ciepły posiłek. Na zakończenie rozlosowano nagrody w postaci upominków rowerowych i nagrody głównej, którą był rower. Na mecie rajdu znalazł się również punkt informacyjny dotyczący szczepień przeciw COVID - 19.

Nad bezpieczeństwem podczas całego Rajdu czuwali Strażacy z OSP Kurów, OSP Branno oraz OSP Zastruże. Rajd przebiegał w miłej i pogodnej atmosferze. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Rajdu.

 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  19
  kwietnia 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry