RAJD ROWEROWY

Ponad 100 osób brało udział w Rajdzie Rowerowym, który odbył się w dniu 27 czerwca br. organizowanym przez Urząd Gminy w Rzgowie. Na samym początku wszystkich cyklistów przywitał Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak. 12 kilometrowa trasa rajdu przebiegała przez miejscowości Rzgów – Dąbrowica – Barłogi – Babia – Zastruże i  związana była z nowymi przedsięwzięciami na terenie gminy. Pierwszy postój nastąpił w miejscowości Dąbrowica, gdzie cykliści zobaczyli postęp prac związanych z przygotowaniem terenu do poszukiwania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Następnie w miejscowości Barłogi wszyscy mogli zobaczyć nowo wybudowaną przepompownię - inwestycję, która ma na celu wzmocnić ochronę przeciwpowodziową na tym terenie,  odprowadzi nadmiar wód z terenu polderu Barłogi w kierunku odwadniającego kanału, a następnie do rzeki Warty. Kolejny przystanek nastąpił w remizie OSP Barłogi, która została zmodernizowana. Uczestnicy rajdu zostali poczęstowani słodkimi smakołykami.  Czwarty ostatni etap rajdu - meta miała miejsce w miejscowości Zastruże, gdzie na wszystkich czekał ciepły posiłek. Na zakończenie rozlosowano nagrody w postaci upominków rowerowych i nagrody głównej, którą był rower. Na mecie rajdu znalazł się również punkt informacyjny dotyczący szczepień przeciw COVID - 19.

Nad bezpieczeństwem podczas całego Rajdu czuwali Strażacy z OSP Kurów, OSP Branno oraz OSP Zastruże. Rajd przebiegał w miłej i pogodnej atmosferze. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Rajdu.