Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Ostatnie zajęcia z rękodzieła

Jak ten czas szybko leci i to co dobre przemija. Przekonali się o tym seniorzy z Gminy Rzgów, którzy w miniony piątek tj. 18 sierpnia br. wzięli udział  w ostatnich już zajęciach z rękodzieła w ramach Projektu „Rozsmakowani w kulturze”. Projekt realizowany jest dzięki dobrej współpracy Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów z siedzibą w Koninie oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie.

Tym razem nasi uczestnicy wykonywali kwiaty  metodą cukierkową.  Warto tu wspomnieć iż do stworzenia kwiatów  użyta została wyłącznie krepina, która w porównaniu z bibułą jest  o wiele bardziej trwała i elastyczna. Nie jest to łatwa technika ale bardzo efektowna. Zaangażowanie i chęci sprawiły iż seniorzy poradzili sobie z zadaniem bardzo dobrze bo jak mówi powiedzenie „Nauka czyni mistrza”.  Dzięki temu powstały piękne, kolorowe kompozycje kwiatowe, które z pewnością przyozdobią wnętrza domów naszych uczestników i  nie raz przypomną o mile spędzonych chwilach podczas zajęć.
Kompozycje powstały dzięki pomysłowi  Pani Darii Kałasa, która wraz z p. Kamilą Janicką oraz p. Dorotą Eltman dzielnie wspierały seniorów oraz pomagały w pierwszych krokach tworzenia kwiatów. Czekamy na kolejne zajęcia tym razem wokalne.

                                                                               


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  19
  kwietnia 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry