Obchody 78 rocznicy zamordowania przez Hitlerowców Rodziny Stuczyńskich

W dniu  dzisiejszym  uczczono pamięć Rodziny Stuczyńskich zamordowanej przez Hitlerowców. O godz. 9.00  Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz, delegacje OSP Kowalewek i OSP Sławsk oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku Monika Łukasiewicz wraz z delegacją złożyli kwiaty pod pomnikiem w Kowalewku oraz na cmentarzu w Sławsku. Następnie Przewodniczący Rady Gminy Roman Jakubowicz, Sekretarz Gminy Alicja Zimna, Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rzgowie Stanisław Górka wraz z uczniami złożyli kwiaty pod pomnikiem „Bohaterom poległym w walce o wolność” przy Placu Stuczyńskich oraz na cmentarzu. Zarówno w Rzgowie jak i w Sławsku przypomniano tragiczną historię wydarzeń z 1945 r.

styczeń 2023