Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Nowe przejście dla pieszych przy szkole podstawowej w Rzgowie

We wtorek 18 grudnia 2018 r. zostało oficjalnie oddane do użytku nowe przejście dla pieszych przy szkole podstawowej.

Gmina Rzgów pozyskała dofinansowanie na to zadanie w ramach programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020.

W ramach projektu zostało wykonane bezpieczne przejście dla pieszych. Zastosowane zostało oświetlenie LED z panelem solarnym. Wymienione zostały barierki w rejonie przejścia, została zamontowana sygnalizacja świetlna wzbudzana przez przycisk wraz z sygnalizacją akustyczną. W ciągu przejścia zamontowano oprawy solarne (kocie oczka).

Podczas wydarzenia odbyła się symulacja wypadku drogowego. Potrącony został pieszy. Najpierw po służby zadzwonił Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, po czym strażacy ze Rzgowa i Zastruża wjechali na sygnale na miejsce wypadku, by udzielić pomocy rannemu. Zabezpieczenia miejsca wypadku dokonali policjanci z KMP Konin.

Następnie w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Rzgowie obyła się debata dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzona przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Serdeczne podziękowania dla partnerów projektu: Komendy Miejskiej Policji w Koninie, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie, Stowarzyszenia Bezpieczny Konin, Powiatu Konińskiego oraz dla Ochotniczej Straży Pozarnej ze Rzgowa i Zastruża.

 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  21
  marca 2023

  Dziś są imieniny:

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry