Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijne



visibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Noc bibliotek

Po raz pierwszy w tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie przystąpiła do IV wydania Ogólnopolskiej Akcji „Noc bibliotek”.

Zebrana grupa uczestników miała możliwość wziąć udział w takich zabawach jak: Jaka to melodia ?, I kto to mówi?, Kalambury oraz Karaoke. Nie zabrakło również wspólnego czytania. Każdy z zebranych czytał po jednym zdaniu z wybranych stron książki. W ten sposób czytający stworzyli swoją własną, niesamowitą, wesołą historię. Wiele emocji wzbudziły także kalambury, gdzie seniorzy wykazali się dużą kreatywnością. Wyeksponowano również książki z „nocą w tytule”. Każda zabawa nawiązywała do lektur. Czytane przez p. Marię Dąbrowską - członkinię Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzgowie fragmenty dzieł wśród, których pojawiły się między innymi: „Wesele”, „Pan Wołodyjowski”, „Przedwiośnie”, „Noce i dnie”, nie sprawiały trudności zebranym uczestnikom w odgadnięciu bohaterów oraz wydarzeń. Świadczy to o tym, że wyżej wymienione tytuły seniorzy nadal pamiętają ze szkolnych lat.

Miłym zakończeniem spotkania było wspólne śpiewanie znanych melodii i każdy z uczestników otrzymał zakładkę do książki promującą akcję  „Noc bibliotek”.

 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  19
  kwietnia 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry