Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Nagroda dla Szkoły Podstawowej w Sławsku

W dniu 7 listopada 2023 r. w Poznaniu odbyła się uroczystość podsumowania XXIV edycji Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich”, podczas której zostały wręczone nagrody dla laureatów Konkursu.

W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sławsku Monika Łukasiewicz, Nauczyciele Bogumiła Frasz oraz Jadwiga Maciejewska.

Szkoła Podstawowa w Sławsku otrzymała nagrody za projekty „Świąteczny Kiermasz Serc” oraz „Więcej Kultury w szkolne mury!”.

Ideą i głównym celem projektu „Świąteczny Kiermasz Serc” była pomoc potrzebującym – osobom z terenu naszej gminy, borykającym się z trudnościami materialnymi. Nie mniej ważny aspekt stanowi jego istotna rola w kształtowaniu uczniów – ukazywaniu im piękna pomagania i wartości pracy na rzecz innych, a także budowaniu przekonania, że małe gesty – połączone w całość, mogą stanowić ogromną siłę napędową dla rozprzestrzeniającego się dobra. Projekt realizowany jest w szkole od 20 lat.

Projekt „Więcej kultury w szkolne mury!” stanowił reakcję i odpowiedź na aktualne problemy i potrzeby współczesnego ucznia. To niedobory w zakresie kultury – w każdym jej wymiarze. Pierwszy aspekt, a zarazem istotna potrzeba, to edukacja kulturalna dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich, wyrównywanie ich szans w dostępie do kultury wysokiej. Następna płaszczyzna to relacje międzyludzkie oparte na szacunku, tolerancji, okazywaniu sobie wzajemnej sympatii i gotowości do niesienia bezinteresownej pomocy, kultura osobista, a także kultura fizyczna.

Gratulujemy wszystkim osobom, które włączyły się w realizację tych działań.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  13
  kwietnia 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry