Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Magiczny czas kolęd przy kominku na Wigilii u Zofii Urbanowskiej

W świąteczny nastrój wprowadziła nas Wigilia u Zofii Urbanowskiej, która odbyła się 11 grudnia br. w Domu Kultury w Kowalewku. Było to spotkanie wigilijne na skalę gminną, które zgromadziło wielu gości a także mieszkańców wszystkich pobliskich miejscowości.
Wśród zaproszonych gości pojawili się między innymi Kazimierz Pałasz Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Tomasz Rachwał Dyrektor UNIQA TU S.A.,  Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz, radni Gminy Rzgów, ksiądz kanonik Benedykt Gembicki, Józef Woźniak -Hydrostal Konin, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie p. Dorota Eltman, Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzgowie p. Anna Sadłowska wraz z seniorami - członkami UTW, dyrektorzy szkół, sołtysi, strażacy  oraz Koła Gospodyń Wiejskich.

Spotkanie w tym roku miało dodatkowo wyjątkowy charakter, gdyż była to uroczystość rocznicowa. Już po raz dziesiąty spotkaliśmy się u Pani Zofii aby wspólnie przeżywać czas świąt. Przypomnijmy iż tradycję tę 10 lat temu zapoczątkowali dwaj mieszkańcy Kowalewka p. Jerzy Wielgórecki oraz p. Marek Piniecki- prezes OSP W Kowalewku.

Mamy nadzieję, iż tradycja ta doczeka się kolejnych rocznic a my kolejnych tak wspaniałych przeżyć z nią związanych. Bo jak powiedział Wójt Gminy Rzgów „Wigilia u Zofii Urbanowskiej z roku na rok jest co raz bardziej bogatsza, atrakcyjniejsza i tym samym przyciąga więcej mieszkańców naszej gminy”.

Uroczystość rozpoczęła się koncertem kolęd wykonanym przez Orkiestrę Dętą ze Rzgowa. Następnie mogliśmy oglądać przedstawienie w wykonaniu dzieci a także wysłuchać kolęd  tym razem w wykonaniu młodzieży. Występ świąteczny przygotowany był pod kierunkiem p. Małgorzaty Witowskiej.

Podczas tego niedzielnego spotkania ogłoszono również wyniki dwóch konkursów, których organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie, natomiast sponsorem nagród Ochotnicza Straż Pożarna w Kowalewku oraz biblioteka. Pierwszy z konkursów plastyczny pn. „Świąteczna pocztówka”  skierowany był do dzieci klas I-III Szkół Podstawowych Gminy Rzgów. Na konkurs wpłynęło 96 prac, wyróżnione zostały 24 w tym 2 prace za oryginalne, płynące z serca życzenia. Drugi z konkursów to konkurs literacki, który polegał na napisaniu opowiadania pn. „To był naprawdę magiczny dzień”. Konkurs skierowany był do dzieci klas IV-VI Szkół Podstawowych oraz uczniów gimnazjów naszej gminy. W konkursie tym wpłynęło 36 prac, z czego 25 ze szkół podstawowych. Nagrodzone zostały 4 prace, natomiast wyróżnionych zostało 10 prac.

Wyniki konkursu plastycznego :

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rzgowie:

Nikodem Parus

Eryk Chwaciński

Marcel Cybulski

Maja Jarantowska

Marta Kacprowicz

Nikola Janicka

 

Zespół Szkół w Sławsku:

Hanna Dziublewska

Paweł Wiatrowski

Julia Sarnowska

Katarzyna Jaworska

Piotr Szumigalski

Filip Gawroński

 

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Osieczy:

Maja Kwaśniewska

Adam Wróblewski

Zofia Lewandowska

Jagoda Jędrzejaszek

Filip Wanot

Dominika Matuszak

Laura Wajda

 

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Grabienicach:

Igor Jarzębicki

Maja Kieliszkowska

Michał Woźniak

Natasza Kubacka

Bartosz Oparacz

 

Wyniki konkursu literackiego:

Nagrody:

Oliwia Skitek- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Osieczy

Kacper Matuszak- Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rzgowie

Wiktoria Kieliszak- Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Rzgowie

Marcelina Bartczak- Zespół Szkół w Sławsku

 

Wyróżnienia:

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rzgowie:

Paulina Paterkiewicz

Kacper Sakowski

Aleksandra Cieślak

Zofia Goździk

 

Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Rzgowie:

Agata Tomczak

 

Zespół Szkół w Sławsku:

Piotr Bryl

Klaudia Szczecińska

 

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Osieczy:

Zuzanna Janicka

Anna Michalak

 

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Grabienicach:

Julia Jarosz

 

Wszyscy wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, pozostali uczestnicy konkursów otrzymają również dyplomy oraz drobne upominki.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie i wykonanie pięknych prac, gdyż każda z nich jest inna i tym samym wyjątkowa. Uczniom klas IV-VI oraz młodzieży gimnazjalnej dziękujemy za niesamowitą inwencję twórczą przelaną na papier, która przysporzyła nam wielu emocji od radości i śmiechu aż po łzy wzruszenia.

Podczas "Wigilii u Zofii Urbanowskiej" wszyscy zebrani mieli możliwość skosztowania świątecznych potraw przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich ze Rzgowa, Sławska, Osieczy, Witnicy, Zarzewa, Bożatek i Kowalewka. Każda z przedstawicielek koła otrzymała z rąk Wójta Gminy Rzgów p. Grzegorza Matuszaka oraz p. Jerzego Wielgóreckiego podziękowania za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia.

 

Daria Kałasa
Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  12
  czerwca 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry