Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

LITERACKO, FILMOWO I WARSZTATOWO CZYLI FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE

W dniach od 12.02.2024 r. do 16.02.2024 r. z inicjatywy Wójta Gminy Rzgów Grzegorza Matuszaka w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie odbywały się ferie zimowe. Uczestniczyło w nich 25 dzieci ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Rzgów.

Na początku każdego dnia dzieci brały udział w seansach filmowych w Kinie za Rogiem w Rzgowie. Następnie spotkały się na zajęciach pt. „Bądź kreatywny z Biblioteką Pedagogiczną w Koninie”, które prowadziły Panie Agnieszka Jarolewska i Agata Haberman z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie. Podczas tych zajęć rozwijały zainteresowanie kodowaniem, programowaniem i robotyką.

Bardzo interesujące okazały się warsztaty w „Śnieżnym laboratorium” i „Epoka lodowcowa”. Dzieci dowiedziały się jak żyły i dlaczego wyginęły dinozaury. Budowali z klocków Lego ruchome modele prehistorycznych gadów. Eksperymentowali z suchym lodem, produkowali sztuczny śnieg i bawili się śnieżnymi slimami.

Było także spotkanie ze znanym i lubianym autorem książek dla dzieci Panem Poetą. Podczas show p. Michał z aktorskim talentem recytował swoją twórczość angażując do tego zadania bohaterów książkowych – pacynki, które dzieci mogły dotknąć i pobawić się. Na spotkanie do Rzgowa nasz gość zabrał także rekwizyty do kreatywnej zabawy: okulary, przebrania, baloniki, a nawet morze. Podczas jednej z zabaw uczestnicy ferii zimowych inspirowani przez Pana Poetę i historię z książki, tworzyli unikatowe morze balonów. Zrobiło się głośno, wietrznie i kolorowo.

Na zakończenie tygodnia z feriami w Bibliotece dzieci odwiedził Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, który poczęstował wszystkich słodką niespodzianką i podziękował za aktywny udział w zajęciach. Po uśmiechniętych twarzach naszych milusińskich można stwierdzić, że czas spędzony w rzgowskiej książnicy był czasem mile spędzonym. Uczestnicy nabyli nowe umiejętności, zdobyli doświadczenia i tym samym wzbogacili swoją wiedzę o nowe treści.

Organizatorem ferii była: Gmina Rzgów, Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie oraz Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  19
  kwietnia 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry