Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

LITERACKO, FILMOWO I WARSZTATOWO CZYLI FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE

W dniach od 24.01.2022 r. do 28.01.2022 r. z inicjatywy Wójta Gminy Rzgów Grzegorza Matuszaka w Gminie Rzgów odbywały się ferie zimowe. Uczestniczyło w nich ok. 25 dzieci ze Szkół Podstawowych Gminy Rzgów. Organizatorem warsztatów była Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie.

Trzy razy w tygodniu dzieci spotkały się na zajęciach literacko-plastycznych, które prowadziły Panie Agnieszka Jarolewska i Agata Haberman z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie. Podczas tych zajęć dzieci poznały technikę malowania węglem, szycia toreb bez użycia igły i nici, wykonywały wachlarze techniką agamografu oraz zapoznały się z elementami programowania mini robotów. Przerywnikiem zajęć były krótkie sesje relaksacyjne, taniec, zabawa oraz gry na tubach ,,Bum Bum’’.

Największym zaskoczeniem, ale i zainteresowaniem okazały się pokazy naukowe – doświadczenia i eksperymenty z ciekłym azotem oraz wiele innych zaskakujących zjawisk przedstawionych przez pana Krzysztofa Rosiaka. Warsztaty te pokazały, że fizyka wcale nie jest nudna.

Z dużą ciekowością dzieci przyjęły także, spotkanie z kapitanem jachtowym Jackiem Podgórskim. ,,Pierwsze kroki małego żeglarza’’ to tytuł barwnej opowieści  wprowadzającej uczestników w tajniki morskich podróży jachtem. Podczas spotkania dzieci poznały różnego rodzaju żagle, pomoce nautyczne - mapy morskie i almanachy, banderki oraz nauczyły się wiązania węzłów żeglarskich. Wykonały również model statku z papieru.

Po uśmiechniętych twarzach naszych milusińskich można stwierdzić, że czas spędzony w rzgowskiej książnicy był czasem mile spędzonym. Uczestnicy nabyli nowe umiejętności, zdobyli doświadczenia i tym samym wzbogacili swoją wiedzę o nowe treści.

Podczas trwania ferii dzieci korzystały również z darmowych seansów filmowych w Kinie za Rogiem.

Ferie zorganizowano we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzgowie.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  12
  lipca 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry