Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Lekcja biologii w bibliotece

W dniu 24 kwietnia 2017 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie miała przyjemność gościć po raz pierwszy dr Tomasza Samojlika.

Za dnia naukowca, badacza Puszczy Białowieskiej, pracownika Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Nocami człowieka tworzącego komiksy i książki dla dzieci, w których główną rolę odgrywają zwierzęta i przyroda. Dowodem tego są stworzeni przez niego bohaterowie, wśród których znajdują się żuberek Pompik i żubr Żorż, wilk Ambaras, wyderka Salwinka a także ryjówka malutka Dobrzyk.

W  spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy IV oraz V Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rzgowie.

Spotkanie wyjątkowe gdyż połączone z lekcją biologii. Pan Tomasz w bardzo ciekawy i interesujący sposób opowiadał o swoich książkach i etapach ich powstawania. Przedstawił głównych bohaterów swoich opowiadań-zwierzęta. Opowiedział również o Puszczy Białowiejskiej i swojej pracy naukowca. Spotkanie urozmaicił pokazem slajdów podczas, którego mieliśmy okazję zobaczyć żubra Pompika i innych mieszkańców leśnych gąszczy.

Po prezentacji Pana Samojlika „posypała się w jego stronę lawina pytań” . Dzieci zainteresowane jak również zaintrygowane  książkami naszego gościa chciały odkryć  jeszcze więcej tajemnic drzemiących w  przyrodzie.

Na zakończenie miłego spotkania dzieci zrobiły sobie z Panem Tomaszem pamiątkowe zdjęcie a  autografy, które od niego dostały  będą dla nich na pewno wspaniałą pamiątką.

                                                                                     Daria Kałasa

                                                                                   GBP w Rzgowie


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  19
  kwietnia 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry