Inwestycje w Gminie Rzgów

W ostatnim czasie przebudowano drogi dojazdowe do gruntów rolnych w miejscowościach Świątniki i Kurów.
W Świątnikach przebudowa polegała na zmianie nawierzchni gruntowej na nawierzchnię asfaltową i na z kruszywa kamiennego. Długość odcinków to 0,37 km i 0,63 km.
W miejscowości Kurów wykonano drogę z dotychczasowej nawierzchni gruntowej na nawierzchnię asfaltową o długości 0,51 km.
Na wyżej wymienione zadania pozyskano środki z Województwa Wielkopolskiego.

Wybudowano kanalizację sanitarną oraz przepompownie ścieków w Dąbrowicy.  Wykonano 942 m kolektorów grawitacyjnych i 742 m kolektora tłoczonego.

W Sławsku trwa budowa oczyszczalni ścieków. W Brannie wykonano roboty ziemne i konstrukcyjne przy 2 przepompowniach a także 260 m kanalizacji grawitacyjnej.
Zadania są dofinansowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, projekt pn.: „Budowa oczyszczalni ścieków dla Aglomeracji Sławsk oraz budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Branno Etap II”

W miejscowości Dąbrowica wybudowano zbiornik wodny małej retencji o powierzchni 0,54 ha. Zadanie dofinansowane jest ze środków Województwa Wielkopolskiego.

Zakończyły się prace związane z realizacją projektu „Budowa bezpiecznego przejścia dla pieszych przy szkole w Rzgowie” dofinansowanego z programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020.

W trakcie realizacji jest budowa oświetlenia ulicznego. W miejscowości Rzgów zainstalowano 3 punkty świetlne, w Modle - 4, w Dąbrowicy - 2, w Józefowie - 1 i w Świątnikach - 2.

luty 2023