Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Inwestycje w Gminie Rzgów

W ostatnim czasie przebudowano drogi dojazdowe do gruntów rolnych w miejscowościach Świątniki i Kurów.
W Świątnikach przebudowa polegała na zmianie nawierzchni gruntowej na nawierzchnię asfaltową i na z kruszywa kamiennego. Długość odcinków to 0,37 km i 0,63 km.
W miejscowości Kurów wykonano drogę z dotychczasowej nawierzchni gruntowej na nawierzchnię asfaltową o długości 0,51 km.
Na wyżej wymienione zadania pozyskano środki z Województwa Wielkopolskiego.

Wybudowano kanalizację sanitarną oraz przepompownie ścieków w Dąbrowicy.  Wykonano 942 m kolektorów grawitacyjnych i 742 m kolektora tłoczonego.

W Sławsku trwa budowa oczyszczalni ścieków. W Brannie wykonano roboty ziemne i konstrukcyjne przy 2 przepompowniach a także 260 m kanalizacji grawitacyjnej.
Zadania są dofinansowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, projekt pn.: „Budowa oczyszczalni ścieków dla Aglomeracji Sławsk oraz budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Branno Etap II”

W miejscowości Dąbrowica wybudowano zbiornik wodny małej retencji o powierzchni 0,54 ha. Zadanie dofinansowane jest ze środków Województwa Wielkopolskiego.

Zakończyły się prace związane z realizacją projektu „Budowa bezpiecznego przejścia dla pieszych przy szkole w Rzgowie” dofinansowanego z programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020.

W trakcie realizacji jest budowa oświetlenia ulicznego. W miejscowości Rzgów zainstalowano 3 punkty świetlne, w Modle - 4, w Dąbrowicy - 2, w Józefowie - 1 i w Świątnikach - 2.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  02
  luty 2023

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry