Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Inwestycje drogowe w powiecie konińskim, w tym w gminie Rzgów

Trwa rozbudowa infrastruktury drogowej w powiecie konińskim w ramach PROW 2014-2020

 19 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Koninie podpisano umowy o dofinansowanie inwestycji drogowych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Umowy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego reprezentowanym przez Wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego podpisał Powiat Koniński oraz 5 gmin w tym nasza gmina Rzgów!

 Realizacja inwestycji wpłynie pozytywnie na poprawę warunków ekonomicznych i atrakcyjność terenów wiejskich, ułatwi dostęp do infrastruktury społecznej, przyczyni się do zwiększenia aktywności obywatelskiej i gospodarczej mieszkańców, podniesie również jakość i atrakcyjność obszaru.
Na terenie gminy Rzgów w ramach podpisanych w piątek umów zostanie wykonana zmiana nawierzchni dróg w Sławsku (wartość kosztorysowa 551 206, 80 zł), Babia-Zarzew (wartość kosztorysowa 2 534 406, 11 zł) oraz Rzgów - Modła Kolonia (wartość kosztorysowa 510 937, 66 zł)

Ze środków unijnych na modernizację i rozbudowę dróg skorzystają gminy: Grodziec, Golina, Rychwał, Rzgów i Wierzbinek, a także Powiat Koniński, który jest jednym z dwóch powiatów w Wielkopolsce, który uzyskał dofinansowanie na dwie inwestycje drogowe, natomiast nasza gmina uzyska łączne dofinansowanie w wysokości 2 320 298,00 zł  - tj. 63,63% wartości realizowanych zadań.

6 samorządów, 15 umów, ponad 10 mln zł – tak można podsumować inwestycje drogowe jakie w najbliższych latach będą realizowane w powiecie konińskim dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Rozwoju Obszarów  Wiejskich na lata 2014-2020.

 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  12
  czerwca 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry