Informacja z XLIII Sesji Rady Gminy Rzgów

W dniu 29 grudnia 2022 r. odbyła się XLIII Sesja Rady Gminy Rzgów, w której udział wzięło 15 radnych.
Obrady przeprowadzono zgodnie z następującym porządkiem obrad:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z XLII Sesji Rady Gminy Rzgów.
4. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym i dyskusja nad sprawozdaniem.
5. Wnioski i zapytania radnych.
6. Uchwalenie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Rzgów na lata 2023-2033.
7. Uchwalenie budżetu gminy na 2023 rok.
8. Rozpatrzenie projektów uchwał:
    a) w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie gminy na 2022 rok,
    b) w sprawie zmian w WPF Gminy Rzgów na lata 2022 – 2032,
   c) w sprawie zniesienia formy ochrony drzewa uznanego za pomnik przyrody na terenie miejscowości Rzgów Drugi,
   d) w sprawie zmiany  uchwały nr 256/22 Rady Gminy Rzgów z dnia 22 czerwca 2022 r. w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego.
9. Odpowiedzi na wnioski i zapytania radnych.
10. Wolne wnioski i informacje.
11. Zamknięcie obrad.
Po omówieniu stałych punktów porządku obrad  Rada Gminy przystąpiła  do procedury uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Rzgów na lata 2023-2033 oraz budżetu gminy na rok 2023. Przewodniczący poinformował, że projekty tych  dokumentów zostały pozytywnie zaopiniowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Poznaniu  oraz przez stałe komisje Rady Gminy, które nie wniosły do nich zasadniczych zmian. Projekt WPF i budżetu przegłosowano i przyjęto jednogłośnie. Następnie przystąpiono do rozpatrzenia  wcześniej pozytywnie zaopiniowanych przez wszystkie stałe komisje projektów uchwał wymienionych w punkcie 8 porządku obrad. Wszystkie uchwały zostały przyjęte jednogłośnie. Szczegóły dotyczące przebiegu obrad będą zawarte w protokole z sesji, który po przyjęciu przez Radę Gminy na następnej sesji, będzie zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej Gminy Rzgów.Wszystkie podjęte przez Radę uchwały będą niezwłocznie zamieszczone w BIP.

(-) Biuro Rady