Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzgowie

 „…tak prędko mija czas…”

Tak trudno w to uwierzyć ale już po raz piąty w historii Uniwersytetu Trzeciego Wieku zrzeszającego studentów 50+ z terenu Gminy Rzgów, przeżywaliśmy inaugurację roku akademickiego. Miało to miejsce 6 października br., tradycyjnie już w gościnnych progach Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Rzgowie.

W spotkaniu inauguracyjnym wzięli udział przedstawiciele lokalnego samorządu: wójt Gminy Rzgów – Grzegorz Matuszak oraz przewodniczący Rady Gminy-  Roman Jakubowicz. Zebranych gości powitała dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie- pani Dorota Eltman.

Następnie pan Ireneusz Matecki, pełniący funkcję wiceprezesa UTW  dokonał podsumowania działań minionego roku a pani Anna Sadłowska- prezes UTW przedstawiła plan zadań na kolejny rok 2016-2017. Następnie wręczono legitymacje nowym członkom UTW.

Kolejnym punktem inauguracji był wykład na temat : „ Rola i znaczenie pasji w życiu człowieka”, przygotowany przez panią prof. Kazimierę Król.

Prelegentka przytoczyła kilka definicji słownikowo-encyklopedycznych tego pojęcia oraz „przełożyła” je na język bardziej zrozumiały. Pani profesor przedstawiła nam swoje pasje- oprócz pracy  dydaktycznej zajmuje się działalnością w grupach określanych jako wykluczone (resocjalizacja więźniów, kręgi żebracze, itp.).

Pozazawodowo pasjonuje się końmi i flamenco. Jest absolwentką jednej ze szkół flamenco w Sevilli. Barwnie opowiadała o festiwalach tańca organizowanego w tym mieście. Tą cześć swojego wystąpienia ilustrowała slajdami. Komentowała je w taki sposób, że niemal słyszeliśmy stukot butów tancerek flamenco, dźwięk kaskanietów  czy stąpające w rytm muzyki konie.

Byliśmy pod ogromnym urokiem naszego gościa. Nagrodziliśmy ją gromkimi brawami. Jeszcze po zakończonym wykładzie dyskutowaliśmy przy kawie i ciastku o sposobie na życie pani Król i o tym czy my potrafimy tak opowiadać o naszych pasjach a nie tylko o szarzyźnie życia.

Dziękujemy wszystkim- których staraniem- przeżyliśmy to piękne, czwartkowe popołudnie.

Seniorzy- słuchacze UTW


Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

Pogoda w naszej Gminie

16
czerwca 2024

Dziś są imieniny:
brak wydarzeń

DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
strzałka do góry