II Wiosenny Turniej Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Rzgów

W dniu 16 kwietnia br. w Sali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Osieczy odbył się II Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Rzgów. Organizatorem turnieju był klub sportowy LZS Orzeł Osiecza. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn: LZS Orzeł Osiecza, KS Sokół Rzgów, LUKS Wilki II Wilczyn, ZSTiH Konin, Zjednoczeni Rychwał oraz Radio Zet Gold Konin. Sędzią Głównym zawodów był Ryszard Błaszczyk (WZPS Poznań).
Drużyna LZS Orzeł Osiecza wystąpiła w składzie: Łukasz Gałecki, Łukasz Liebelt, Piotr Fabisiak, Damian Szczepaniak, Michał Gałecki, Dominik Wolbach. Drużyna KS Sokół Rzgów wystąpiła w składzie: Szymon Hetmańczyk, Mateusz Siepka, Tomasz Marcinek, Szymon Marcinek, Mateusz Graczyk, Mateusz Grygier.
Rywalizacja w dwóch grupach toczyła się systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. Następnie mecze fazy pucharowej wyłoniły zwycięzców turnieju. Po niezwykle wyrównanej walce I miejsce zajęła drużyna LUKS Wilki II Wilczyn, która w finale pokonała ZSTiH Konin 2-0. Trzecie miejsce wywalczyła ekipa gospodarzy – LZS Orzeł Osiecza, która w „Derbach Gminy Rzgów” pokonała KS Sokół Rzgów 2-1. Pozostałe miejsca w rozgrywkach zajęły drużyny Radio Zet Gold Konin oraz Zjednoczonych Rychwał.

Na zakończenie rozgrywek wszystkie drużyny otrzymały z rąk Wójta Gminy Rzgów Grzegorza Matuszaka, Prezesa LZS Orzeł Osiecza Michała Reka oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej w Osieczy Agnieszki Duszyńskiej puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy Rzgów oraz sponsorów.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów II Wiosennego Turnieju Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Rzgów, którymi byli:

- Grzegorz Matuszak – Wójt Gminy Rzgów
- Lucyna Wrzyszczyńska – Zastępca Wójta Gminy Rzgów
- Agnieszka Duszyńska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Osieczy
- Gminna Rada Sportu
- Urząd Gminy Rzgów
- Klub sportowy LZS Orzeł Osiecza
- Szkoła Podstawowa w Osieczy
- Marek Pieniecki – firma EDEN – Kowalewek
- Tadeusz Waleriańczyk – Mechanika Pojazdowa – Rzgów
- Maciej Szczepaniak – Rzgów
- Agencja Reklamowa WWW.REKLAMOWYGADZET.PL