Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Gminny Dzień Sportu

2 czerwca 2016r. odbyła się VI edycja Gminnego Dnia Sportu pod hasłem „Żyję zdrowo - nałogom mówię nie”. Organizatorem imprezy było Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Rzgowie z zaangażowaną ekipą nauczycieli i uczniów.

Na miejsce przybyły reprezentacje Szkół Podstawowych ze Sławska, Osieczy, Rzgowa i Grabienic oraz Gimnazjów ze Sławska i Rzgowa wraz z opiekunami. Uczestnicy rywalizowali w indywidualnych i zespołowych konkurencjach rekreacyjno-sportowych: rzuty do kosza, skok w dal z miejsca, wyciskanie sztangi, rzut piłką lekarską, bieg wahadłowy, rzuty lotkami do tarczy, strzał do bramki-unihokej, rzuty ringiem do celu, kręgle, tor przeszkód, skakanka drużynowa i konkurencja, która wzbudziła najwięcej emocji – przeciąganie liny. Szkoły przygotowały również prace plastyczne i literackie o tematyce profilaktycznej. Najlepsi uczniowie nagrodzeni zostali medalami. Każda drużyna otrzymała nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W punktacji ogólnej tytuł najbardziej usportowionej szkoły zdobyła Szkoła Podstawowa w Sławsku, na drugim miejscu z różnicą jednego punktu stanęło Gimnazjum w Sławsku, trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Rzgowie. Zwycięzcy otrzymali puchar ufundowany przez Wójta Gminy Rzgów. Rodzice uczniów gimnazjum w Rzgowie zapewnili uczestnikom słodki poczęstunek i wodę mineralną.

Całej imprezie towarzyszyła atmosfera dobrej zabawy i rywalizacji w duchu fair play.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  29
  marca 2023

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry