Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

GMINNY KLUB SPORTOWY RZGÓW

Gminny Klub Sportowy Rzgów powstał 20 lutego 2013 dzięki inicjatywie działaczy społecznych Michała Reka i Roberta Frąckowiaka oraz ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców Gminy Rzgów, którzy zgłaszali od wielu lat potrzebę utworzenia oficjalnej drużyny piłkarskiej.

Piłka nożna cieszy się od wielu lat ogromną popularnością na terenie gminy, dzięki Gminnej Lidze Halowej oraz rozmaitym turniejom piłkarskim dla dzieci, młodzieży, dorosłych i oldboyów. Klub bierze obecnie udział w rozgrywkach piłkarskich B-Klasy OZPN Konin. W kadrze GKS Rzgów jest 32 piłkarzy z terenu Gminy Rzgów. Trenerem drużyny jest Piotr Lewandowski. Drużyna rozgrywa swoje mecze na Stadionie Gminnym w Rzgowie. Mecze GKS Rzgów cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Na każdy mecz przybywa ok. 100-200 kibiców. Rekord frekwencji ponad 250 osób na meczu pucharowym z Polonią Golina. W 2014 została utworzona sekcja młodzieżowa Juniorów Młodszych GKS Rzgów. Drużynę prowadzi Przemysław Kopczyński. W kadrze jest 25 zawodników z terenu gminy Rzgów.

W 2015 dzięki ogromnemu zainteresowaniu dzieci i rodziców utworzono sekcje dla najmłodszych tzn. żaków i orlików. W szeregach klubu jest ponad 90 najmłodszych piłkarzy a wśród nich jest także 8 dziewcząt! W roku 2016 planuje się utworzenie kolejnych sekcji dziecięcych i młodzieżowych.

Od czerwca 2013, odkąd GKS Rzgów zaczął rozgrywać mecze sparingowe przed sezonem 2013/14 zawiązała się inicjatywa wśród kibiców utworzenia sekcji kibicowskiej GKS-u Rzgów. Od tego momentu na każdy mecz przybywa grupa zagorzałych fanów  drużyny GKS. Fani bardzo aktywnie włączają się także w wyjazdowe mecze GKS-u. Swoim dopingiem i oryginalnymi przyśpiewkami uświetniają sportowe widowisko i stają się „12 zawodnikiem”  drużyny. Sekcja rzgowskich kibiców to tzw. "PAROWNIK". Dzięki inicjatywie klubu wyemitowano szaliki klubowe, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jak dotąd największym sukcesem w krótkiej historii klubu jest dotarcie drużyny seniorów do III Rundy Pucharu Polski na szczeblu OZPN Konin w sezonie 2014/15 i 2015/16. Podczas Gali Samorządowej Gminy Rzgów klub sportowy GKS RZGÓW otrzymał Tytuł „Gminnej Organizacji Roku 2013”.  GKS Rzgów prowadzi oficjalną stronę internetową http://www.gksrzgow.futbolowo.pl/ oraz oficjalny profil na serwisie Facebooku www.facebook.com/gksrzgow

GKS Rzgów został laureatem w konkursie ogólnopolskim ORANGE i został zakwalifikowany do tzw. Klubów Sportowych ORANGE. W roku 2015 klub odwiedził Jerzy Dudek - były Piłkarz Reprezentacji Polski, Realu Madryt i Liverpoolu. Wizyta gwiazdy sportu była możliwa dzięki wygranej w konkursie "Trening z Jerzym Dudkiem w Naszym Klubie!" organizowanym przez Orange.

Zarząd GKS Rzgów w kadencji 2013-2017:
Prezes – Robert Frąckowiak
Wiceprezes – Szymon Fabisiak
Skarbnik – Kazimierz Mrówczyński
Sekretarz – Michał Rek
Członek Zarządu – Małgorzata Borowska


Komisja Rewizyjna:
Waldemar Tubacki - przewodniczący
Robert Kędzierski  - zastępca przewodniczącego
Tomasz Ostrowski - sekretarz
Adam Pieniecki - członek

 

Info: http://www.gksrzgow.futbolowo.pl/

 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  19
  maj 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry