Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Głośne czytanie - czas start

Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie po krótkiej przerwie właśnie wystartowała z akcją „Głośnego  Czytania”. Pierwsze w tym sezonie wiosennym spotkanie odbyło się dnia  13.03.2017 r.    w siedzibie biblioteki. Gościem spotkania była Pani Iwona Maciejewska- sołtys Rzgowa a także prezes Gminnej Spółdzielni „Komunalka”.

Podczas tego słonecznego spotkania nasz gość przeczytał dwie bajki z książki pt. „19 bajek do chrupania”. Pierwsza z nich nosiła nazwę „Łabędź o złotych piórach”.  Opowiadała o pewnym próżnym i zadufanym w sobie łabędziu, który  przez swoją pychę i pogardzanie innymi żył samotnie. Został skarcony przez los, wyrosły mu złote pióra, które niemalże doprowadziły do tragedii. Właśnie w tym momencie dostrzegł jak dobrzy są dla niego inne zwierzęta, którymi do tej pory gardził. Bo jak mówi powiedzenie „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Od tej pory jego los zupełnie się odmienił. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania „Lipowa herbatka”. Pierwszaki poznały losy głównego bohatera Alberyka, który zamiast pracować wolał się bawić, biegać po okolicy. Jednak jak się później okazało stał się bohaterem ocalił zamek. Zamiast spalić liście lipy wrzucił je do wody, którą później wypili wrogowie i zasnęli. Tak właśnie odkryto uspokajające właściwości lipy. Po każdym przeczytanym fragmencie Pani Dorota Eltman zadawała dzieciom pytania odnoszące się do przedstawionych historii. Dzieci pokazały iż z uwagą i w pełnym skupieniu słuchały czytanych opowiadań gdyż na pytania odpowiadały śpiewająco. Od nas otrzymują ocenę celującą.

Pośród tysiąca książek roześmiane buźki pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej  im. H. Sienkiewicza w Rzgowie z zaciekawieniem wsłuchiwały się w czytane fragmenty bajek. Chcemy aby takie spotkania były nie tylko okazją do zabawy ale także lekcją, z której dzieci wyniosą wiele cennych wskazówek, życiowych mądrości. Dlatego też wybór czytanego tekstu nie jest przypadkowy. Biblioteka ma także na celu promowanie książek jak również czytelnictwa wśród dzieci.

Spotkania w rzgowskiej książnicy mają to do siebie, że uczą poprzez czytanie jak również zabawę. Tym razem panie bibliotekarki wymyśliły zabawę pn. „Tańczące literki”. Każde dziecko miało przypisaną jedną literę z alfabetu, na wypowiedziane słowo wstawały te, które się na nie składały i ustawiały się w odpowiedniej kolejności. Nowa zabawa bardzo spodobała się pierwszakom, mieli okazję poćwiczyć  nauczony już alfabet.  Nie zabrakło także zagadek związanych z wiosną. Etapem kończącym spotkanie było zadanie plastyczne. Dzieci namalowały przepiękne kwiatowe obrazki, które można podziwiać w naszej bibliotece. W ramach podziękowań każde dziecko otrzymało słodki upominek.

Serdecznie dziękujemy Pani  Iwonie Maciejewskiej iż zechciała przyjąć zaproszenie mimo swoich licznych obowiązków związanych z pełnionymi funkcjami. Słowa podziękowania także dla Pani Magdaleny Majewskiej za przybycie  wraz ze swoją klasą oraz owocną współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną w Rzgowie.

Daria Kałasa
GBP w Rzgowie


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  21
  marca 2023

  Dziś są imieniny:

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry