Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

ForestRun.Wylogowani 2023

W dniu 8 pażdziernika 2023 r. w Grabienicach w Gminie Rzgów po raz kolejny odbędzie się Surviwalowe wyzwanie dla dzieci i młodzieży, święto lasu i rodzinny piknik oraz pokaz służb mundurowych i ćwiczenia ratownictwa lotniczego z udziałem wojskowych śmigłowców. 

ForestRun 2023

ForestRun – to leśne wyzwanie w obozie  Wylogowanych. Młodzi zawodnicy w wieku od 10 do 17 lat mają do pokonania trasę z licznymi przeszkodami terenowymi, ale i zagadkami związanymi z surviwalem. Która z roślin jest jadalna? Odróżnisz jadalnego grzyba od tych trujących? Jeśli tak, biegnij dalej i wygraj!

A do wygrania w tym roku będzie rower górski, hulajnoga wyczynowa i plecaki wypchane najlepszym surviwalowym sprzętem.  Zapisy właśnie ruszają.

Opłata wpisowa to 99 zł, a w tej cenie jest pamiątkowy medal, pyszne leśne jedzenie, nie tylko dla zawodnika, ale i jego rodziców czy rodzeństwa, świetna leśna wideopamiątka w fotobudce 360.

LINK DO ZAPISÓW https://foxter-sport.pl/wylogowani2023

Święto Wylogowanych

ForestRun „Wylogowani” organizują w swoim lesie raz w roku wielkie święto ich obozowiczów. To też oficjalne zamknięcie obozowego sezonu letniego. W obozach surviwalowo – przygodowych w tym roku wzięło udział 500 młodych śmiałków. Wszyscy oni mogą teraz zabrać w to miejsce swoich rodziców, by bliżej poznali ten las, jego atrakcje. Będzie też sporo czasu na spotkanie i rozmowy z „Wylogowanymi”: z Agnieszką, Marcinem i Witkiem. Zapraszamy wszystkich sympatyków „Wylogowanych” z całej Polski.

Akademia Ratownicza Renegade / Sarex 2023

Las „Wylogowanych” w Grabienicach w Gminie Rzgów ponownie będzie scenerią jednych z większych w Polsce ćwiczeń służb ratowniczych Renegade/ Sarex.

Co to takiego?  To koordynacja i przeprowadzenie w realnych warunkach ćwiczeń z zakresu bezpieczeństwa na ziemi i w powietrzu z wykorzystaniem statków powietrznych i służb lądowych, w ramach epizodu katastrofy lotniczej przeprowadzone zostaną działania poszukiwawczo – ratownicze.

Wszystkie służby odpowiedzialne za powyższe działania i za bezpieczeństwo publiczne skrzyżują swoje siły  w „lesie Wylogowanych”, by sprawdzić swoją gotowość do niesienia pomocy, ale też, by nasi goście mogli- naprawdę z bardzo bliska- obserwować przebieg ćwiczeń. W tym roku obszarem działań będzie objęta znaczna część gminy Rzgów, scenariusz ćwiczeń rozpisany jest na kilka lokalizacji, ale centrum dowodzenia akcją będzie u „Wylogowanych”.

Wielu obozowiczów „Wylogowanych” żywo interesuje się mundurem czy to wojskowym, policyjnym czy ratowniczym. Dlatego na święto wylogowanych przyjadą reprezentacje wszystkich tych służb, zaprezentują nowoczesny sprzęt, opowiedzą o swojej pracy.

Gdy na niebie, nad naszym lasem, będzie można obserwować ćwiczenia ratownicze, na ziemi będzie można posłuchać debat i rozmów specjalistów z zakresu bezpieczeństwa państwa w ramach Akademii Ratowniczej Renegade/ Sarex 2023.

Akademię organizuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, a patronuje jej m.in. Minister Obrony Narodowej oraz Minister Rodziny, Polityki Społecznej.

Partnerem tegorocznej edycji ForestRun jest Gmina Rzgów. Zapraszamy!!

Materiał wideo (kiliknji poniżej)

 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  19
  maj 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry