Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Ferie zimowe w szkołach na terenie Gminy Rzgów

Ferie Zimowe w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Rzgowie.

W dniu 31 stycznia 2020 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie odwiedzili Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Wyjazd odbył się w ramach jednodniowych zajęć dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod hasłem "Ferie z wojskiem". Uczniowie zapoznali się ze sprzętem wojskowym, indywidualnym i zespołowym wyposażeniem oraz uzbrojeniem żołnierza Wojska Polskiego. Wśród licznych atrakcji znalazł się  m.in. pokaz sprzętu wojskowego, nauka jazdy na trenażerach, strzelanie z broni pneumatycznej, pokazy ratownictwa medycznego, podstawy szkoły przetrwania, strzelanie z symulatorów oraz występ orkiestry wojskowej. 

Podczas ferii zimowych nie zabrakło atrakcji również dla najmłodszych - uczniów klas I - III. Mieli oni okazję uczestniczyć 30.01.2020 r. w „Dniu Gier Planszowych”, a 7.02.2020 r. pojechać do kina w Zagórowie na film „Śnieżka i fantastyczna siódemka”. Celem tych zajęć było ukierunkowanie zainteresowań dzieci własnym zdrowym rozwojem oraz rozwinięcie u nich poczucia odpowiedzialnego wykorzystania czasu wolnego zapobiegającego uzależnieniom (w szczególności od multimediów).

W ramach “Ferii w Szkole” uczniowie klas IV - VIII spotkali się 5 lutego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym by wziąć udział w Warsztatach Językowych. Spotkanie stało się okazją do wspólnych zabaw i gier leksykalnych, których motywem przewodnim było zdrowe odżywianie.

Jak co roku w czasie ferii zimowych odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora.

Ferie zimowe w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabienicach.

W wypoczynku zimowym realizowanym od 03.02.2020 r. do 07.02.2020 r. wzięło udział łącznie 24 uczniów.

Wypoczynek feryjny w Szkole Podstawowej w Grabienicach przebiegał zgodnie z wcześniej ustalonym programem profilaktycznym, realizując założone w nim cele. Uczniowie uczestniczący w wypoczynku poznawali i uczestniczyli w alternatywnych formach spędzania wolnego czasu bez alkoholu, narkotyków i przemocy. Kształtowali umiejętności organizacji czasu wolnego, odkrywali  i rozwijali własne talenty i zainteresowania. Ćwiczyli efektywne współdziałanie w grupie i wyrabianie postaw asertywnych. Pracowali nad umiejętnościami rozwiązywania konfliktów oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach, wyrabiania umiejętności podejmowania indywidualnych i grupowych decyzji.

Ferie zimowe w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku.

Zajęcia w Szkole Podstawowej w Sławsku odbywały się w dniach 03.02.20 r. – 07.02 2020 r. Brało  w nich udział dziennie średnio 34 uczniów.  Głównym celem zajęć było stworzenie uczniom warunków do spędzenia czasu wolnego w sposób zdrowy, przyjemny i pożyteczny.

Już pierwszego dnia zajęć uczniowie wyjechali na basen Rondo w Koninie. Po zajęciach na basenie w kinie „Za Rogiem” w Starym Mieście obejrzeli film pt. „Szajbus i pingwiny”, który promował ochronę środowiska naturalnego.

W drugim dniu uczniowie uczestniczyli w wizycie studyjnej w MZGOK w Koninie. Tam dowiedzieli się, jak niebezpiecznym zjawiskiem jest smog, z czego on powstaje i o jego wpływie na nasze zdrowie.  Ponadto przypomniano zasady i podkreślono konieczność  segregacji odpadów, pokazano film o konińskiej spalarni, jej roli w zagospodarowanie odpadów 36 gmin oraz wpływie na jakość lokalnego powietrza. Po powrocie do szkoły uczniowie tworzyli i rozwiązywali łamigłówki, których tematem wiążącym była szeroko pojęta profilaktyka.

Trzeciego dnia wychowawczynie przygotowały kilkanaście różnorodnych zadań. Uczniowie kodowali i rozkodowywali hasła tematyczne, tworzyli filmiki, układali tematyczne sudoku obrazkowe i wiele innych. Dodatkowo stawiali pierwsze kroki z programowania. Przekonali się jak ważne są: precyzja, czytanie ze zrozumieniem czy skupienie. 

Czwarty i piąty dzień to zajęcia sportowe w grupach dla dziewcząt i chłopców. Chłopcy grali w piłkę nożną i siatkówkę, dziewczęta natomiast doskonaliły swoje umiejętności gry w piłkę koszykową i siatkową.

Ferie zimowe w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Osieczy.

W okresie ferii zimowych w Szkole Podstawowej w Osieczy odbywały się w dniach 3 - 7 lutego 2020 r. zajęcia promujące zdrowy styl życia i sposoby spędzania czasu wolnego z dala od używek i nałogów.

W programie tych zajęć były wyjazdy:
- do Sali Zabaw "Fabryka Wrażeń" w Koninie,
- do kina na film dla dzieci i młodzieży pt. "Urwis", a także różnorodne zajęcia rekreacyjne i rozwijające kreatywność.
Były to m. in. zajęcia plastyczne, kulinarne, sportowe, gry i zabawy oraz taniec przy muzyce i zajęcia czytelnicze.

 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  22
  luty 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE 2022 Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry