Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

FERIE ZIMOWE w szkołach na terenie Gminy Rzgów

Ferie Zimowe w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabienicach.

Pod hasłem „Ferie zimowe 2019 w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabienicach” chętni uczniowie spędzili pierwszy tydzień zimowego wypoczynku. Zajęcia zostały tak zaplanowane, aby bez względu na wiek i płeć, każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i w sposób miły oraz atrakcyjny spędzić czas.

Pierwszy dzień rozpoczęto podsumowaniem 27 finału WOŚP 2019 oraz integracją przy grach planszowych i zabawach zespołowych. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabienicach podczas tegorocznej akcji WOŚP zebrali kwotę 12 517,13 zł.

Następnego dnia z dużym zaangażowaniem dzieci przystąpiły do nauki  budowania maszyn i robotów. W celu promowania nauk ścisłych, technologii, inżynierii, fizyki i matematyki zajęcia prowadzone były metodą STEM (Science Technology Engineering Mathematics). Poprzez eksperymenty dzieci mogły rozwijać swoje umiejętności, poszerzać wiedzę naukową i technologiczną.

W środę były zajęcia garncarskie dla dzieci i przede wszystkim świetna, twórcza zabawa z przyjaznym materiałem, jakim jest glina. W trakcie zajęć powstały ceramiczne kubki, miski i inne przedmioty użytkowe, które stały się własnością ich twórców.

W czwartek uczniowie ponownie zajeli się konstruowaniem maszyn, budowaniem i programowaniem robotów, wzięli również udział w zajęciach z kodowania matematycznego z wykorzystaniem maty do kodowania. 

Piątek był ostatnim dniem półkolonii zimowych. W tym dniu wszyscy chętni uczniowie brali udział w konkurencjach sportowych.

Ferie zimowe w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Osieczy.

Dnia 21 stycznia uczniowie klas: I, II, III, V, biorący udział w zajęciach zimowych w czasie ferii, wybrali się do kina na film pt. "Marry Poppins powraca".
Uczniowie miło spędzili ten czas. Wyjazd zintegrował grupę uczniów i pokazał najmłodszym, że ferie zimowe można spędzić aktywnie i przyjemnie.

We wtorek 22 stycznia, uczniowie klas: I, II, III, V podczas zajęć zimowych wzięli udział między innymi w zajęciach plastycznych, gdzie wykonali maski karnawałowe oraz laurki i serca dla babć i dziadków z okazji ich święta. Tego dnia uczestnicy zajęć zimowych, aktywnie wzięli udział w zabawach muzyczno-tanecznych typu karaoke i just dance.

Odbyły  się także spotkania z przedstawicielami policji i straży pożarnej. Dzieci zapoznały się z pracą policjanta i strażaka oraz poznały sprzęt używany przez nich, a także zdobyły szereg informacji dotyczących bezpieczeństwa.

W środę 23 stycznia uczestnicy zajęć w czasie ferii zimowych, wybrali się do wioski norweskiej, gdzie mieli okazję zobaczyć Norwegię w pigułce.  Dzieci wprowadzone w klimat Norwegii wzięły udział w zabawach integracyjnych oraz w quizie dotyczącym tego kraju. Uczestnicy mieli także okazję zakupić pamiątki z oryginalnym logo wioski norweskiej oraz posilić się kiełbaską z ogniska.

Ferie zimowe w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku.

Wypoczynek uczniów w czasie wolnym od zajęć szkolnych podczas ferii zimowych w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku obywał się na podstawie opracowanego wcześniej programu, którego bazę stanowiło zorganizowanie dzieciom spędzania wolnego czasu w sposób konstruktywny, ciekawy i zdrowy. Program zawierał działania, które miały na celu kształtowanie u dzieci umiejętności, nawyków i postaw pozwalających na zachowanie asertywne, bezpieczne, a co za tym idzie zdrowe.

Zajęcia odbywały się w dniach 22.01.19r. – 24.01 2019r.
Pierwszy dzień zajęć rozpoczął się terenową grą profilaktyczną zorganizowaną na terenie szkoły, w której uczestnicy, podzieleni na grupy zróżnicowane pod względem wiekowym, szukali zadań i je rozwiązywali. Następnie uczestnicy zajęć wyjechali do kina na film pt. Był sobie pies, który wywołał ogromne emocje.

Drugi dzień uczestnicy brali udział w czterech zadaniach dotyczących: bezpieczeństwa na drodze – krzyżówka, oraz zachowań związanych ze zdrowym trybem życia- puzzle, rozsypanki wyrazowej dotyczącej właściwych relacji między ludźmi oraz rozrywek sportowych na sali gimnastycznej.
Po zakończonym turnieju i chwili odpoczynku wszyscy wzięli udział w warsztatach naukowych Młodzi Badacze. Następnie  uczestnicy zasiedli przy stolikach z grami planszowymi- rozpoczęły się eliminacje Mistrzostw w Grach Planszowych. Po rozgrywkach eliminacyjnych uczestnicy udali się na obiad. Potem odbyły się półfinały i finały mistrzostw.

Trzeciego dnia zajęć odbyła się wycieczka  do Muzeum Okręgowego w Koninie, gdzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących wystroju domów naszych babć i prababć. Zajęcia dotyczyły …makatek. Po zajęciach dzieci zwiedzały zamek. Największe wrażenie wywołał słoń leśny, rekonstrukcja oraz nieliczne kości wydobyte na odkrywce Jóźwin w okolicach Konina.


Ferie Zimowe w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Rzgowie.

Uczestnicy półkolonii brali udział w szczegółowo przygotowanym programie, który składał się z wielu atrakcyjnych propozycji wypoczynku oraz zajęć o charakterze profilaktycznym.

W pierwszym dniu półkolonii dzieci pojechały do kina na film animowany pt. "Sekretny świat kotów", później zwiedzały pocysterski zespół klasztorno-kościelny w Lądzie.

Drugi dzień uczniowie spędzili w Mikroskali. Oglądali tam wystawę makiet przedstawiających różne wydarzenia historyczne, zjawiska przyrodnicze oraz makiety filmowe. Niesamowitych wrażeń dostarczył też seans w kinie 6D.

Trzeciego dnia dzieci pojechały  do Muzeum Okręgowego w Koninie, gdzie obejrzały wiele ciekawych wykopalisk kopalni odkrywkowej w Koninie. W zamku uczniowie zapoznali się z wystawami obrazów, biżuterii, lamp itp. Następnie odbyły się warsztaty pt. "Namaluj swoją makatkę".

Kolejną atrakcją podczas półkolonii były zajęcia informatyczne programowania z zestawami edukacyjnymi. Nie zapomniano również o zawodach sportowych:  w siatkówkę i piłkę nożną.

 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  14
  kwietnia 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry