Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Dzień Krajobrazu w Zarzewie

20 października odbywa się Międzynarodowy Dzień Krajobrazu, święto ustanowione przez Radę Europy, z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. W 2019 r. hasłem przewodnim była Woda w krajobrazie. Klub Turystyczny PTTK w Koninie zaproponował mieszkańcom z tej okazji spacer krajobrazowy w ramach projektu SPACERKIEM PO ZDROWIE w niedzielę 20 października 2019 r. do Zarzewa w Gminie Rzgów.

Dzięki linii SPACER konińskiego MZK piechurzy spotkali się w Rzgowie przy cmentarzu. Najliczniejszymi drużynami były reprezentacje szkół podstawowych ze Sławska i nr 3 z Konina oraz grupa ze Stowarzyszenia „Razem” z Konina. O mogile dwóch członków rodziny Stuczyńskich, zamordowanych przez Niemców w ostatnich dniach okupacji w 1945 r. i spoczywających na cmentarzu w Rzgowie opowiedziała p. Małgorzata Jankowska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku. Pięciokilometrowy spacer urozmaiconymi lasami poprowadził p. Marek Chlebicki. Po drodze podziwiano różnorodne siedliska i zbierano grzyby.

Celem spaceru była Wiejska Strefa Rozrywki i Rekreacji w Zarzewie, gdzie panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały degustację potraw z ziemniaka.

Wszystkim smakowały lokalne produkty. Podziękowania dla gospodyń przekazał p. Marek Chlebicki. Podczas biesiady na akordeonie przygrywał p. Jerzy Sosiński. Prezes Oddziału PTTK w Koninie przypomniał I Światowy Spływ Kajakowy Strugą Zarzewską, zorganizowany 20 marca 2011 roku przez PTTK Konin. Przy tegorocznym stanie wody w Strudze taki spływ nie byłby możliwy. Woda jest integralnym składnikiem wielu krajobrazów, a jej znaczenie nigdy wcześniej nie było tak istotne, jak obecnie w obliczu coraz bardziej uszczuplających się jej zasobów.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  31
  styczeń 2023

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry