Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Dzień Kobiet w sławskim KGW

W sobotnie popołudnie 12 marca br. w Domu Kultury w Sławsku miało miejsce uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet połączone z zebraniem sprawozdawczym Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich w Sławsku za rok 2015. W spotkaniu udział wzięło 49 członkiń Koła oraz goście. Wśród gości zaproszonych byli:  wójt gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, wice przewodniczący Rady Gminy oraz sołtys Sławska Wiesław Czaja, starszy inspektor Starostwa Powiatowego w Koninie Katarzyna Rejniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Dorota Eltman, dyrektor Zespołu Szkół w Sławsku Iwona Maziarz, specjalista Doradztwa Rolniczego Liliana Tatara, zarząd OSP w Sławsku, Rada Sołecka i zarząd Pracowni Sławsk.

W pierwszej części spotkania odbyło się zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia. Szczegółowe sprawozdanie z działalności Koła Gospodyń przedstawiła przewodnicząca Teresa Kwiatkowska a skarbnik Krystyna Karmowska przedstawiła jak wyglądają finanse organizacji. Goście zabrali głos w dyskusji i pogratulowali osiągnięć Koła oraz złożyli najlepsze życzenia wszystkim paniom z okazji Święta Kobiet. Panowie podarowali kobietom słodki upominek w postaci czekoladki. Kobiety z Koła Gospodyń wszystkim przybyłym paniom wręczyły „bukiet kwiatów” w saszetce, taki do zasiania, wypielęgnowania i zrobienia sobie samemu, który przy okazji ukwieci Sławsk. Na uroczystość panie z KGW przygotowały smaczny poczęstunek. Na stołach pojawiły się min. pulpety w sosie koperkowym, karkówka z kopytkami, kotlet schabowy z kapustą i surówka z marchewki. Na deser kawa, herbata i pyszne ciasto domowego wypieku. W kuchni pracowały kucharki z Koła pod kierunkiem Marii Karmowskiej i Ireny Szygendy. Po dobrym jedzeniu przyszedł czas na rozrywkę. Młodzież z Pracowni Sławsk przygotowała konkursy z nagrodami, karaoke oraz prezentację zdjęciową wydarzeń sławskiego KGW w 2015 roku.

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet w Kole Gospodyń przebiegło w miłej i wesołej atmosferze a zdjęcia zrobione podczas uroczystości będą pamiątką i wspomnieniem na długie lata.

KGW w Sławsku aktywnie działa od 68 lat, jest to jedyne koło w regionie o tak długiej, nieprzerwanej działalności. Współpracuje z lokalnymi organizacjami, szkołą, Urzędem Gminy i Starostwem Powiatowym. W swym dorobku ma wiele wyróżnień, pucharów i dyplomów a historia spisana jest w 4 tomach kroniki koła. Koło Gospodyń organizuje imprezy, festyny, wycieczki, uczestniczy w czynach społecznych i akcjach charytatywnych. Wszystkie puchary, statuetki, medale, kroniki oraz rękodzieła robione przez członkinie koła można było oglądać na specjalnie przygotowanej wystawce.

Teresa Kwiatkowska


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  16
  czerwca 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry