Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Bezpieczny Przedszkolak w Gminie Rzgów

W dniu 18 maja br. odbyła się akcja „Bezpieczny Przedszkolak w Gminie Rzgów". Wydarzenie było możliwe dzięki zaangażowaniu takich instytucji jak: Wydział Prewencji oraz Wydział Patrolowo-Interwencyjny Komendy Miejskiej Policji w Koninie, Komisariat Policji w Rychwale, Wielkopolskie Centrum Ratownictwa Medycznego Sp. z o.o.  w Koninie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, Ochotnicza Straż Pożarna w Rzgowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzgowie, Urząd Gminy Rzgów.
Przedszkolaki z terenu Gminy Rzgów zebrały się w sali gimnastycznej ZSP w Rzgowie, gdzie przedstawiciele Policji, WORD, Pogotowia w dostępny sposób przedstawili zasady dotyczące bezpieczeństwa dzieci. Uczestnicy mogli obejrzeć krótki pokaz z udziałem psa tropiącego, uczyli się min. jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachowywać dystans w stosunku do osób obcych, jak wezwać pomoc.
Następnie na boisku szkolnym dzieci miały możliwość przekonania się o tym, co czuje pasażer w momencie zderzenia pojazdu na symulatorze zderzeń.
Każdy mógł wsiąść do samochodu strażackiego, policyjnego  oraz karetki pogotowia, gdzie poszczególne służby omawiały ich wyposażenie i zasady działania.

Dzieci otrzymały element odblaskowy.

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację akcji.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  04
  grudnia 2023

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE 2022 Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry