Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Baba Blaga w rzgowskiej bibliotece

Dnia  28.04.2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie odbyło się spotkanie z Panią Joanną Wachowiak w ramach akcji „Z książką na walizkach”.  Pani Joanna to doktor nauk humanistycznych, wykładowczyni uniwersytecka. Jako autorka książek dla dzieci zadebiutowała w 2013 roku tytułem „Opowiastki dla małych uszu”. Nominowana do literackiej nagrody Książka Roku 2014 Polskiej Sekcji IBBY za książkę „Kot kameleon”. W 2016 roku zdobyła wyróżnienie w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Jest również autorką innych książek, między innymi „Bartek, Lenka i sny”, „Ala Baba i dwóch rozbójników”, „Baba Blaga”.

Rzgowska biblioteka współpracuje ze szkołami z całej gminy. Tym razem zaprosiła na spotkanie uczniów klas I-II wraz z wychowawcami  ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Osieczy.

Pani Joanna  podczas spotkania przedstawiła losy bohaterów książki „Baba Blaga”. Poznaliśmy babcię  Żelkę, mieszkającą w pięknym tęczowym pokoju, okrąglutkiego kota domowego Czarka, który zbiera dowody, aby udowodnić, że Żelka to prawdziwa czarownica, poznajemy też  papugę Szarlotę, która jest szara jak gołąb  i w dodatku ma czerwony ogon.  Książka ta niesie pozytywne przesłanie, jest napisana z poczuciem humoru zawierająca  magiczne ilustracje przenoszące nas wprost do  chaty „czarownicy” i świata magii. Podczas spotkania nie zabrakło również zabaw przygotowanych przez naszego gościa. Zabaw, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię, ćwiczą spostrzegawczość i pamięć.

Na spotkanie uczniowie przywieźli ze sobą piękne kolorowe ilustracje, wykonane do omawianej „Babi Blagi”, które następnie autorka opatrzyła swoim autografem i wpisem.  Będzie to dla dzieciaków miła pamiątka.

Mamy nadzieję, że to spotkanie i pomysły „rzucane” przez uczniów staną się inspiracją do napisania kolejnej książki przez Panią Wachowiak                                                                                

Daria Kałasa

                                                                                                       GBP w Rzgowie

                                                                                                         


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  19
  kwietnia 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry