Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

100. urodziny Pani Janiny Kowalskiej

W sobotę 3 grudnia Pani Janina Kowalska, mieszkanka wsi Grabienice obchodziła 100. urodziny. W dniu jej święta Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Wojciechem Koszalem złożyli Pani Janinie życzenia, wręczyli listy gratulacyjne, prezent i kwiaty.

Życiorys Pani Janiny:

Janina Kowalska urodziła się 03.12.1922 roku we wsi Wiązownica Mała, obecne województwo Świętokrzyskie, jako piąte dziecko w rodzinie. Gdy miała 3 latka zmarła jej mama i do dziesiątego roku życia była wychowywana przez ojca. Samemu ojcu było ciężko wychowywać pięcioro dzieci dlatego w porozumieniu z siostrą zmarłej mamy pani Janiny wzięła ją do siebie na wychowanie, żeby ulżyć szwagrowi w wychowaniu dzieci. Ciocia mieszkała w Grabienicach, więc Pani Janina została oddzielona od rodzeństwa i jako dziecko bardzo tęskniła za swoją rodziną, ale nie miała żadnych możliwości ich odwiedzenia. Gdy miała 17 lat wybuchła II wojna światowa i musiała pracować u mieszkającego w sąsiedniej wsi Wojciechowo - Niemca, aż do zakończenia wojny. W 1947 roku Pani Janina wyszła za mąż za Wawrzyńca Kowalskiego z Grabienic i u niego zamieszkała. Posiadali gospodarstwo rolne w którym pracowała. Urodziła trzy córki. Obecnie jest na emeryturze. W 1990 roku zmarł jej mąż.

Doczekała się pięcioro wnuków i dziewięcioro prawnuków. W obecnej chwili cieszy się dobrym zdrowiem i zajmuje się jeszcze pielęgnowaniem ogródka. Mieszka nadal w domu gdzie zamieszkała zaraz po ślubie pod opieką najmłodszej córki.

Pani Janinie jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności i pogody ducha.

 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  13
  kwietnia 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry