Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

,,Pięć lat minęło jak jeden dzień,,

Tanecznym krokiem Nowy Rok 2017 rozpoczęli seniorzy z gminy Rzgów a to za sprawą „Balu Seniora”. Bal ten był również okazją do świętowania piątej rocznicy istnienia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzgowie. Uroczystość miała miejsce 21 stycznia br. w restauracji „Nadwarciańska” w Rzgowie. Z okazji przypadającego w tym dniu Dnia Babci a następnego Dnia Dziadka wszystkim zebranym babciom i dziadkom złożono serdeczne życzenia, przede wszystkim zdrowia. Wszystkich zebranych gości powitała prezes UTW Pani Anna Sadłowska w-ce prezes Pan Ireneusz Matecki oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie Pani Dorota Eltman. Jak co roku przygrywał zespół braci Mateckich przy wsparciu solistek. Wśród licznie zebranych gości znalazł się również  Wójt Gminy Rzgów Pan Grzegorz Matuszak wraz z małżonką.

                Podczas balu nie zabrakło również licznych atrakcji i zabaw. Pierwszą z nich było coś przyjemnego dla podniebienia oraz bardzo smacznego a mianowicie tort urodzinowy UTW wykonany przez Panią Halinę Nowacką. Po zadowolonych minach gości widać było, że bardzo im smakował. W dalszej części przeprowadzono konkurs taneczny. Pięć pań i pięciu panów poprzez losowanie dobierając  się w pary musieli przy muzyce zaprezentować we własnej interpretacji wylosowany taniec. Każdy miał możliwość skorzystania z przygotowanych rekwizytów, które zapewne ułatwiły a także uatrakcyjniły występ. Wśród tańców znalazł się twist, salsa, góralski, country a nawet kankan. Przy wsparciu publiczności i jakże głośnych oklaskach mieliśmy okazję podziwiać wyczyny naszych seniorów na parkiecie. Zabawy i śmiechu było co nie miara. Wszystkie pary poradziły sobie z tą konkurencją doskonale, lecz tytuł mistrzyni i mistrza tańca mógł trafić tylko do jednej z nich. Tak więc serca publiczności podbił twist w wykonaniu Pani Danuty Sromały oraz Pana Eugeniusza  Woźniaka. To właśnie Ci „mistrzowie” otrzymali od publiczności, która byłą jednocześnie jury największe oklaski. Nagrodą w konkursie była „stówka na rękę”.

Następnie po jakże dużej dawce emocji przyszła pora na walczyk czekoladowy czyli powrót do wspomnień i młodzieńczych lat naszych seniorów. Jak tradycja nakazuje panowie kupują czekoladę swojej partnerce z którą  tańczą a panie natomiast z pełną gracją prezentują ofiarowany im słodki upominek.

Podczas „Balu Seniora” nie mogło zabraknąć również wyborów króla i królowej. Wybory te zapoczątkowano podczas poprzedniego balu. Tym razem zaszczytny tytuł zdobył Pan Henryk Nowacki oraz Pani Jadwiga Włodarczyk. Koronę przekazali królowie z 2016 r. tj. Pani Danuta Pięciak a także Pan Mirosław Rek. Król i królowa to osoby, które zdaniem specjalnie powołanej komisji najlepiej bawią się podczas balu i wykazują zdolnościami tanecznymi. W przypadku tych osób werdykt komisji był jednogłośny, nikt nie miał wątpliwości, że to właśnie oni zasługują na to miano.

Tak szybko mija czas….Nawet się nie obejrzeliśmy jak dobiegł końca nasz bal.

Mamy nadzieję, że każdy kto wyszedł z balu wrócił do domu zadowolony a obolałe nogi świadczyć mogą jedynie o tym, że przy wspaniałej muzyce braci Mateckich przetańczyć można całą noc.                                        

Daria Kałasa
BBP w Rzgowie


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  22
  luty 2024

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE 2022 Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry