Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie

W dniu 23 listopada br. Gminną Bibliotekę Publiczną w Rzgowie odwiedziły przedszkolaki i uczniowie I klasy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabienicach.

Dzieci przyniosły za sobą zabawki, tj. misie, gdyż 25 listopada od kilku lat obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Panie bibliotekarki przypomniały historię tego święta i początki kariery pluszowej przytulanki. Gościem spotkania była p. Maria Dąbrowska, która czytała dzieciom wybrane fragmenty książek o ulubionych misiach.
Następnie dzieci opowiadały o swoich pluszakach, układały misiowe puzzle. Podczas przerwy  zwiedzały bibliotekę, zapoznały się z rozmieszczeniem literatury dziecięcej w kąciku dla najmłodszych czytelników. Pod koniec spotkania został wspólnie stworzony portret Misia, gdzie każde dziecko dorysowało jakiś jego element. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs plastyczny na najładniejszego misia i wręczono wszystkim dyplomy.

W dniu 30 listopada br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie miał miejsce spektakl autorski „Na misiowych urodzinach - najważniejsza jest rodzina”. Wystąpili aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki  „Maska” z Krakowa. Tematem przedstawienia była wartość jaką jest rodzina, wzajemna pomoc i szacunek. Tym razem uczestnikami spotkania były dzieci z Przedszkola Gromadka Misia Uszatka (grupa „Zajączki” oraz grupa „Miśki”) z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie wraz z opiekunami.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  01
  luty 2023

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry