Zwiedzanie Polski przez uczniów z naszych Szkół

Dzięki przystąpieniu Gminy Rzgów  do programu „Poznaj Polskę”,  364 uczniów z naszych Szkół mogło skorzystać z dofinansowania do wycieczek. Celem przedsięwzięcia  jest wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego poprzez poznanie  naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz osiągnięć polskiej nauki. Do zwiedzania zostały zaplanowane m.in. takie miejsca jak: Planetarium  w Toruniu, Panorama  Racławicka, Muzeum Narodowe oraz Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, Muzeum Książąt Lubomirskich, Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu, Stare Miasto i Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Powązki,  Stare Miasto w Poznaniu.

Łączna wartość dofinansowania w postaci dotacji celowej z Ministerstwa  Edukacji i Nauki: 53.272,00zł., wkład własny pochodzący z wpłat rodziców: 40.113,00zł.

listopada 2022