XII Edycja Dni Gminy Rzgów

XII Edycja Dni Gminy Rzgów trwała w tym roku trzy dni i była połączona z VI Biegiem Służb Mundurowych oraz Dożynkami Gminno-Parafialnymi.
Obchody rozpoczęły się 24 sierpnia koncertem w Sali OSP w Rzgowie Katarzyny Zawady, zdobywczyni pierwszego miejsca na II festiwalu piosenki im. Anny German w Moskwie. Koncert zgromadził liczną publiczność.
W sobotę imprezę rozpoczął przemarsz uczestników VI Biegu Służb Mundurowych na czele z Orkiestrą Dętą OSP ze Rzgowa. Do biegu zgłosiło się 211 uczestników. Start i metę przewidziano przy remizie OSP w Rzgowie, a całą 10 km trasę zabezpieczali strażacy i policjanci, którzy dbali o bezpieczeństwo biegaczy.
Najlepszym okazał się Dariusz Szrama z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach. Pierwszą kobietą, która pojawiła się na mecie była Izabela Wierzchowska ze Służby Więziennej w Kaliszu.

Oficjalnie XII Edycję Dni Gminy Rzgów otworzyli na scenie Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koninie Roman Pankowski.
Atrakcji nie brakowało, na scenie wystąpiły dzieci, począwszy od przedszkolaków aż po szkoły podstawowe z terenu Gminy Rzgów.  Zagrała też Orkiestra Dęta OSP Rzgów i wystąpił Chór Dominium ze Sławska. Licznie zebraną publiczność rozśmieszał kabaret „Dno”, później na scenie pojawił się zespół Dennis ze swoimi największymi hitami „Marzenie” i „Po prostu Ty”.
Gwiazdą XII Edycji Dni Gminy Rzgów był zespół Mejk, współtworzony przez jedno z najsympatyczniejszych małżeństw w świecie muzyki disco polo & dance.

Uczestnicy festynu mogli podziwiać prezentacje przygotowane przez służby mundurowe: Policję, Wojsko, Straż Pożarną czy Służbę Więzienną.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się wozy bojowe Amerykańskiej Armii.
Na szkolnym placu, naprzeciw sceny stanęły stoiska przygotowane przez poszczególne sołectwa i koła gospodyń wiejskich z: Zastruża, Barłóg, Sławska, Zarzewa, Grabienic, Świątnik, Rzgowa, Goździkowa, Bobrowa i Modły. Na kulinarnych stoiskach nie brakowało chleba ze smalcem, pieczonej szynki, pasztetów, ciast domowej roboty czy też nalewek.
Wszyscy Mieszkańcy mieli możliwość zasmakowania swojskiego jadła oraz darmowego żurku z kuchni polowej.
Dla najmłodszych przygotowano park rozrywki: dmuchańce, kącik dla malucha, plecenie warkoczyków oraz wiązanie balonów. Nowością były loty śmigłowcem, z okien helikoptera najodważniejsi podziwiali urokliwe tereny naszej gminy. Uroczystości zakończyła zabawa taneczna z dj.

W niedzielę, 25 sierpnia odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne.

listopada 2018