XI Dni Gminy Rzgów

Koncerty, miasteczko profilaktyczne, stoiska: Policji, WORD, 33. Bazy Lotnictwa Transportowego z Powidza, Pogotowia, Straży, Policja Konna,  degustacje lokalnych smakołyków i zabawa dla wszystkich mieszkańców – tak wyglądały XI Dni Gminy Rzgów.

Impreza przyciągnęła setki osób. W ramach Dni Gminy Rzgów odbył się V Bieg Służb Mundurowych o Mistrzostwo Wielkopolski.

Zadbaj o swoje serce

Wszyscy chętni mogli skorzystać z badań profilaktycznych. Pod namiotem można było wykonać badanie EKG, sprawdzić poziom cholesterolu i glukozy, zmierzyć ciśnienie. Przy kolejnym stoisku pod okiem dietetyka, każdy miał możliwość zbadania składu masy ciała. Natomiast przy budynku  Urzędu Gminy Rzgów mieszkanki miały możliwość wykonać bezpłatnie badania cytologiczne i mammograficzne.

Stoiska ze smakołykami

Na szkolnym placu naprzeciw sceny stanęły stoiska przygotowane przez poszczególne sołectwa i koła gospodyń wiejskich ze Rzgowa, Bożatek, Barłóg, Witnicy, Modły, Świątnik, Grabienic, Osieczy, Kowalewka, Zarzewa i Sławska.

Wszyscy goście mogli skosztować:  m.in. zupy, ciasta, chleb ze smalcem, mięsa, domowe wędliny, nalewki oraz darmowy żurek w kuchni polowej. Wszyscy mieszkańcy mieli możliwość zasmakowania swojskiego jadła.

Dla dzieci przygotowano atrakcje- dmuchańce, malowanie buziek, balony i maskotki.

Co się działo na scenie XI Edycji Dni Gminy Rzgów

Wszystkiemu towarzyszyły występy artystyczne dzieci począwszy od przedszkolaków aż po szkoły podstawowe i gimnazjum z terenu Gminy Rzgów. Następnie na rzgowskiej scenie zagrała Orkiestra Dęta OSP Rzgów, wystąpił też Chór Dominium ze Sławska. Licznie zgromadzoną publiczność rozśmieszał kabaret Weźrzesz, później na scenie pojawił się Mariusz Urbaniak młody wokalista z Konina. Gwiazdą XI Edycji Dni Gminy Rzgów był Marcin Siegieńczuk wokalista estradowy, a jego hity to „Ciało do ciała” czy „Sąsiadka”. Uroczystości zakończyła zabawa taneczna z dj.

października 2017