Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Uroczyste przekazanie sprzętu dla Jednostek OSP z terenu Gminy Rzgów

W dniu 11 grudnia br. w remizie OSP Rzgów odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu dla dwunastu Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Rzgów. Środki na doposażenie Jednostek pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.
W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz, Komendant Miejski PSP w Koninie bryg. Janusz Dębowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Wojciech Koszal, Komendant Zarządu Oddziału Gminnego Andrzej Rosiński oraz przedstawiciele Jednostek OSP. Przybyłych gości oraz przedstawicieli Jednostek przywitał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego i przedstawił skąd pozyskano środki na zakupiony sprzęt oraz podziękował za przekazanie tego sprzętu dla Jednostek.
Wójt Gminy Grzegorz Matuszak oraz Komendant Miejski PSP w Koninie bryg. Janusz Dębowski podkreślili, że przekazywany w dniu dzisiejszym sprzęt wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców oraz poszkodowanych i mają nadzieje, że będzie jak najrzadziej wykorzystywany do działań ratowniczych a częściej podczas szkoleń.
Dofinansowanie do zakupu sprzętu wynosiło 99% z Funduszu Sprawiedliwości a 1% stanowił wkład własny z budżetu Gminy Rzgów. Łączna wartość zakupionego sprzętu to ponad 62 tysiące złotych, na który składały się m. in. następujące urządzenia: defibrylatory,  agregaty prądotwórcze, pilarki do drewna, zestaw PSP R1, parawan ochronny, zestaw podkładów i klinów do stabilizacji pojazdów, latarki, sprzęt do oznakowania miejsca akcji, zestawy pokrowców ochronnych na ostre krawędzie, nóż do cięcia pasów bezpieczeństwa, wybijak do szyb, detektory prądu przemiennego. 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  14
  lipca 2020

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry