Uroczyste przekazanie sprzętu dla Jednostek OSP z terenu Gminy Rzgów

W dniu 11 grudnia br. w remizie OSP Rzgów odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu dla dwunastu Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Rzgów. Środki na doposażenie Jednostek pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.
W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz, Komendant Miejski PSP w Koninie bryg. Janusz Dębowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Wojciech Koszal, Komendant Zarządu Oddziału Gminnego Andrzej Rosiński oraz przedstawiciele Jednostek OSP. Przybyłych gości oraz przedstawicieli Jednostek przywitał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego i przedstawił skąd pozyskano środki na zakupiony sprzęt oraz podziękował za przekazanie tego sprzętu dla Jednostek.
Wójt Gminy Grzegorz Matuszak oraz Komendant Miejski PSP w Koninie bryg. Janusz Dębowski podkreślili, że przekazywany w dniu dzisiejszym sprzęt wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców oraz poszkodowanych i mają nadzieje, że będzie jak najrzadziej wykorzystywany do działań ratowniczych a częściej podczas szkoleń.
Dofinansowanie do zakupu sprzętu wynosiło 99% z Funduszu Sprawiedliwości a 1% stanowił wkład własny z budżetu Gminy Rzgów. Łączna wartość zakupionego sprzętu to ponad 62 tysiące złotych, na który składały się m. in. następujące urządzenia: defibrylatory,  agregaty prądotwórcze, pilarki do drewna, zestaw PSP R1, parawan ochronny, zestaw podkładów i klinów do stabilizacji pojazdów, latarki, sprzęt do oznakowania miejsca akcji, zestawy pokrowców ochronnych na ostre krawędzie, nóż do cięcia pasów bezpieczeństwa, wybijak do szyb, detektory prądu przemiennego.

grudnia 2019