Szczepimy się

SZCZEPIMY SIĘ!

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że na szczepienia przeciw COVID-19 mogą rejestrować się już wszyscy chętni. Zapisy otwarte są nawet dla 16 i 17-latków.

Na szczepienie zarejestrować można się na kilka sposobów:

przez infolinię 989 – do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Można także podać numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji wybieramy dla siebie dogodny termin i miejsce szczepienia. Jeśli podamy numer telefonu komórkowego, po umówieniu wizyty, otrzymamy SMS-a z potwierdzeniem.

on-line na pacjent.gov.pl – po otwarciu tej strony zobaczymy komunikat o możliwości skorzystania z e-Rejestracji na szczepienie. System zaproponuje nam pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko naszego adresu. Jeżeli propozycje nie będą nam odpowiadały, możemy wybrać datę i konkretny punkt szczepień za pomocą dostępnej wyszukiwarki. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymamy powiadomienie SMS.

wysyłając SMS – na numer 664 908 556. Będzie potrzebny PESEL oraz właściwy dla naszego adresu kod pocztowy. Na wybrany numer wysyłamy wiadomość o treści „SzczepimySię”.

Możemy też zarejestrować się w punkcie szczepień. Na terenie naszej gminy jest to:

Centrum Medyczne Vital ,

Sławsk, ul. Wiśniowa 1, 62-586 Rzgów

telefon: 63 306 77 30

Gmina Rzgów  zapewnia transport do punktu zlokalizowanego na terenie gminy osobom:

• posiadającym aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,

• mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

W celu uzyskania szczegółów dotyczących dowozu na szczepienia dla w/w osób  należy kontaktować się z Koordynatorem pod nr tel. 517-175-659, email: opsrzgow@gazeta.pl

Wszystkie informacje dotyczące szczepień dostępne są na stronie – www.gov.pl/szczepimysie

Sprawdź poziom zaszczepienia w swojej gminie:  https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin#/ranking